Záhradný stan ako náhrada za altánok, či prístrešok?

Ak bývate v dome, určite máte z niektorej strany domu záhradu. Záhrada môže mať rôzne využitie, no čoraz častejšie sa stáva aj miestom, kde sa ľudia stretávajú s blízkymi, či priateľmi. Na stretnutie však potrebujete posedenie, ale aj prístrešok, či altánok. Čo si vybrať a ako pripraviť záhradu na stretnutie?

Najčastejšie vaše stretnutie naplánujete na poobedné hodiny a preto máte doobeda čas všetko pripraviť. Ak sa chcete stretnúť na záhrade, je potrebné, aby ste mali prístrešok, altánok, terasu, alebo záhradný stan. Iba tam sa totižto viete normálne stretnúť, usadiť sa a podobne. Aký typ prístrešku teda vyberať?

Oplatí sa záhradný stan, ako náhrada za prístrešok?

Ak na vašej záhrade nemáte záhradný altánok, či terasu, kde by ste vedeli návštevu usadiť, je potrebné začať hľadať jednoduché možnosti, vďaka ktorým viete získať aspoň provizórny altánok. Medzi veľmi dobrú možnosť patrí záhradný stan. Ide o veľmi jednoduchú konštrukciu, ktorú viete jednoducho prenášať a rovnako aj skladať. Veľkosť týchto stanov je rôzna, no ak hľadáte najväčšiu možnú možnosť, pozrite záhradný pavilón. Ten ste určite mohli vidieť napríklad na svadbách, alebo veľkých oslavách, ktoré prebiehali vonku. Záhradný stan dokáže plne nahradiť prístrešok, či drevený altánok.

Tento stan dokáže vydržať ja najhoršie poveternostné podmienky, ako je silný vietor, dážď, sneh a podobne. Je síce dobré na zimu ho odložiť, keďže vlhkosť vie spôsobiť plesne a iné nepríjemnosti, no to nie je žiaden problém. Vďaka jednoduchej konštrukcií, ho viete jednoducho zložiť a preniesť na zimu niekde do interiéru. V iných ročných obdobiach ho však môžete mať na záhrade úplne v pohode. V lete tiež dokáže naozaj dobre brániť proti ostrému slnku a vykúzli tak príjemný a chladný tieň. Pod takýmto stanom sa určite bude páčiť každej návšteve.

Neváhajte a kúpte si záhradný stan aj vy!