Vyberte sa autom do Talianska

Z Bratislavy to do Talianska môže byť menej ako 5 hodín a zároveň aj viac ako 17. Záleží len na vás, kde sa vyberiete. Či to bude niekde ku hraniciam s Rakúskom alebo na špičku talianskej čižmy. Vždy je však dôležité, aby ste mali auto v stopercentnom stave. Pretože je jedno, či sa vám pokazí hodinu za rakúskymi hranicami alebo uprostred najjužnejšej talianskej dedinky. Vždy je to nepríjemné. Preto si pred odchodom nájdite poldňa na generálku auta – skontrolujte olej, filtre, baterku, tlak a stav pneumatík a vyprášte gumené rohože. Len tak, pre istotu a čistotu. Kde by ste sa mali vybrať?

Nepreceňte sa

Ísť autom do Kalábrie, ktorá je z hlavného mesta Slovenska, vzdialená približne 18 hodín cesty, nie je najlepší nápad. No také Benátky sú už o niečom inom. Či už ide o letnú, zimnú, jesennú alebo jarnú dovolenku, prídete si na svoje. Približne 6 hodín, tretina cesty do Kalábrie, je skoro za rohom. Mesto karnevalu, kanálov, krásnej architektúry a skvelých reštaurácii. Počuli ste už o tom, že Benátky raz definitívne skončia pod vodou? Už teraz tam dochádza k pravidelných záplavám, keď aj turisti musia chodiť v centre mesta v gumákoch. Navštívte ich ešte skôr, ako ich voda pohltí navždy.

Navštívte Bolognu

Do Bologne je to kúsok ďalej, z Bratislavy je to 817 km, no do 8 hodín by ste sa mali zmestiť. Krásne univerzitné mestečko, kde študovali takí géniovia ako Abrecht Dürer, Thomas Becket či Kopernik. Oranžové strechy, tehlové budovy, žiadne davy turistov, námestia plné atmosféry, výnimočná kuchyňa a pravá nefalšovaná talianska „la dolce vita“. Aj takáto môže byť vaša dovolenka v Taliansku, keď sa rozhodnete navštíviť Bolognu. Predtým, ako dorazíte do cieľa, si môžete urobiť menšie zástavky v zaujímavých talianskych mestách Udine a Treviso. Pretože Taliani vedia postaiť šarmantné mestá tak, ako to nikto iný nedokáže. Bola by škoda neurobiť si takýto roadtrip po Taliansku, čo poviete?

FOTO:  ©Naeblys / Dollar Photo Club