Štvorkolka Maverick X3 ako šelma na Rally Dakar

Nemecká spoločnosť zaoberajúca sa prípravou automobilov, ktorá zostavuje zoznam vodičov rôznych terénnych závodných programov po celom svete, vyvíja súpravu pre vozidlá Can-Am Maverick X3 SxS, ktoré sú následne distribuované po celom svete.

Can-Am Maverick X3

Can-Am Maverick X3 má od svojho uvedenia na celom svete veľkú dynamiku. Tento nový štandard v športovom segmente, ktorý je vyzývavý, výkonný a presný, poskytuje predovšetkým pôsobivý zážitok. „Na víťazstvo na Dakare je potrebná práca i dostatok prípravy, no nebolo by to možné dosiahnuť bez využitia toho správneho stroja akým je Can-Am Maverick X3. Táto „šelma“ je schopná čeliť čomukoľvek a je možné sa na ňu skutočne spoľahnúť. Prekoná každú výzvu, či už sa nachádzate v piesku, na skalách alebo v blate. Dakar je totiž o adaptabilite a štvorkolka Maverick X3 poskytuje dokonalú kombináciu rýchlosti, ovládateľnosti a výkonu, čo je potrebné pre víťazstvo v Rally Dakar,“ tvrdí pretekár Francisco López. Nikdy predtým nebola však jazdcom zaistená maximálna trakcia pri zachovaní manévrovateľnosti pri nízkej rýchlosti, čo umožňuje optimálne umiestnenie a pocit dôvery, ktorý umožňuje Maverick X3. Smart-Lok bol vyvinutý v spolupráci s TEAM Industries – lídrom na trhu v oblasti hnacieho príslušenstva. Vzhľadom na ďalšie vylepšenia Mavericku, najnovšie 30-palcové pneumatiky Maxxis Liberty na 14-palcových hliníkových ráfikoch možno považovať za malú aktualizáciu, ale ich agresívny dezén a robustná konštrukcia sú kľúčom k presadeniu schopností modelu X3.

O globálnom lídri BRP

BRP je globálnym lídrom zo sveta skonštruovaných motorových vozidiel, pohonných systémov a člnov. Výrobky sú špičkové a zahŕňajú snežné i vodné skútre, terénne vozidlá, motory pre štvorkolky, motocykle, ale aj rekreačné vozidlá. Štvorkolky Can-Am sú stvorené pre každé víťazstvo i dobrodružstvo, ktoré treba zažiť na vlastnej koži!