Milujete autá? Nájdite si svojho favorita v bazáre

Autá k svojmu životu skutočne potrebujeme. Len osobných áut je dnes na Slovensku evidovaných 2 349 322. A priemerný vek automobilu slovenského majiteľa je 13,4 roku. Asi vás neprekvapí, že sme v tej horšej polovici Európy. Ale sme na tom lepšie než Česi. V ČR je priemerný vek automobilu 14,5 roku. Na chvoste Európy sú Poliaci. Tam je priemerný vek automobilu 17,2 roku. Za Slovenskom sú Grécko, Chorvátsko, ČR, Maďarsko, Estónsko, Rumunsko, Lotyšsko, Litva a Poľsko. Najmladší vozový park majú v Luxembursku, kde je priemerný vek vozidla 6,2 roku. Čo to o nás Slovákoch vypovedá? Milujeme veterány? Poďme sa na nejaké pozrieť.

Aké staré autá na predaj sú na Inzercia.sk? Pozrite sa na troch skvelých veteránov

VW chrobák, r. v. 1974, za 4500 €

Má za sebou čerstvú technickú (STK + EK) a je plne pojazdný. Predáva sa v zelenej farbe.

Tatraplán, r. v. 1952, za 15 000 €

Nádherný kúsok, so všetkými dokladmi. S motorom z Volgy gz 21.

NSU 4 L, r. v. 1972, za 3600€

Krásne auto s platnou technickou (STK + EK). Najazdených 36 000 km.

Máte doma krásneho veterána a neviete čo s ním? Ponúkne ho na bazáre Inzercia.sk. Majiteľ, ktorý ho bude milovať, sa určite rýchlo nájde.

Potrebujete lacnejšie auto? Kúpte ho z bazáru

Automobilky nás síce nabádajú, aby sme nejazdili vo „veteránoch“, a teraz to myslím nadnesene, ale cena nových automobilov je vysoká. Nafťáky stratili svoju reputáciu a mnohí z nás sa už tešia na novú auto éru – či už na elektroautomobily, alebo na carsharing – teda na zdieľané autá. A tak než investovať do predražených nových automobilov, čakáme na autorevolúciu a radšej si vystačíme s tými z bazáru. Bodaj by nie. Veď o nových sa vie, že ich hodnota klesne minimálne o 10 až 20 % už vo chvíli, kedy podpíšeme kúpnu zmluvu v autosalóne. Pozrite sa, aké bazárové autá na predaj ponúka Inzercia.sk.

Ako sa starať o auto, aby nám dlho vydržalo?

Určite je pre auto najväčším bonusom, keď mu poskytnete strechu nad hlavou. Nie, nemusíte si kupovať luxusný loftový byt na dvadsiatom poschodí s parkoviskom za presklenou stenou obývacej izby. Stačí, keď si prenajmete alebo kúpite garáž. Medzi garážovanými a negarážovanými autami je veľký rozdiel. Asi najhoršie sa zháňa garáž v hlavnom meste. Pozrite sa, aké garáže Bratislava sú aktuálne v ponuke Inzercia.sk.

Koľko prenájom garáže v Bratislave stojí? Nie je to lacné. Ceny sa pohybujú v priemere okolo 85 € za mesiac. Preto máme vo zvyku myslieť na garáž len vtedy, keď sme šťastným majiteľom nového auta. Ale do garáže patrí aj automobil z bazáru. Garáž vám ušetrí veľa peňazí za servis. V garáži totiž vaše auto tak jednoducho „kašlík nechytí“ a dožije sa vyššieho veku. Náklady za prenájom garáže sa vedia rýchlo vrátiť. Naviac nebudete riešiť každý deň problém, kde zase zaparkovať.