Výber moto oblečenia nikdy nepodceňujte

Každý jeden motorkár by si mal pri svojej záľube dať pozor nielen na výber motorky, ale aj na správny výber oblečenia a doplnkov. Motorkárske oblečenie je totiž omnoho dôležitejšou súčasťou jazdca, ako by si niektorí mysleli. Či si zaobstaráte kožené alebo vyrobené z textílie, malo by spĺňať základné kritériá ako je kvalita a bezpečnosť. Toto špeciálne oblečenie totiž nie je len na prezentovanie svojho štýlu, ale najmä na ochranu pred nepriaznivým počasím a zraneniami. Vďaka nemu sa môžete na cestu vybrať aj počas dažďa alebo veľkého tepla, pretože kvalitné moto oblečenie vás dokonale ochráni. Pri nehode alebo kolízii je dôležitá funkčnosť oblečenia, pretože dokáže zabrániť nielen poraneniam, ale v mnohých prípadoch dokáže jazdcovi aj zachrániť život.

Takto vybavený by nemal byť len vodič motorky, ale aj jeho spolujazdec, ktorý je vystavený rovnakému riziku. Medzi oblečenie patria rôzne bundy, nohavice a kombinézy, ktoré sa dajú ladiť nielen podľa farby, ale aj značky a celkového štýlu. Pri výbere treba dbať na výber najlepšieho materiálu, ktorý je nepremokavý a odolný voči oderu. To, že si vyberáte správne zistíte aj podľa toho, či má oblečenie vlastné vyberateľné chrániče, ktoré sú umiestnené na chrbte, ramenách alebo lakťoch. Súčasťou každej jazdy by mali byť aj reflexné prvky, ktoré môžete mať aj na moto oblečení. V rámci komfortu sú dôležité rukavice a termoprádlo, ktoré vás nesklame v žiadnych podmienkach ani najmä pri dlhej  jazde. Zabudnúť netreba ani na prilbu, ktorá chráni tú najdôležitejšiu časť tela, ktorá je v prípade nehody najzraniteľnejšia.

Skúsení motorkári vedia, že dbať treba aj na moto čižmy, bez ktorých by ste rýchlu jazdu nemali ani len skúšať. Dôvodom je, že pri nebezpečnej jazde je dôležité mať pevne zafixovanú nohu, ktorá vás nikdy nesklame. Ak by ste sa na motorku vydali v obyčajných teniskách alebo v inej obuvi, riskujete tak nielen škodu na motorke, ale aj na zdraví a živote. Nejde o obyčajné topánky, ktoré sa dajú využívať aj pri inej príležitosti, ale o špeciálnu obuv, ktorej výhodou je odolnosť. Väčšina z nich sú vybavené protektormi na členku alebo špičke, čo nenájdete u žiadnych iných topánok.

V rámci dizajnu si môžete taktiež vybrať to, čo sa vám páči, nakoľko je ponuka veľmi pestrá. Známe sú značky ako napríklad AXO, Rebelhorn, Ozone alebo KORE. Vo všeobecnosti teda platí, že človek ktorý sa chystá vysadnúť na tento rýchly stroj by tak nemal urobiť bez poriadnej výbavy, ktorá mu prinesie nielen výhody, ale aj pocit bezpečia. Neviete, kde by ste našli širokú ponuku moto oblečenia? Pozrite si produkty, ktoré ponúka inSPORTline a určite si vyberiete to, čo hľadáte.