Ako vybrať a kúpiť kvalitnú búdu pre psa online

Bývate v rodinnom dome a máte psíka, ktorý je prevažne von na záhrade? Určite by ste mu mali kúpiť útočisko, do ktorého sa bude môcť schovať pred dažďom či v zime. Ako vybrať psiu búdu?

Búda pre psy by mala byť na každej záhrade, po ktorej pobehuje šťastný psík. Pes bude mať svoje útočisko a ozajstný domov. Do „tepla domova“ sa schová, keď nastanú chladné dni a noci. Psy, ktoré nemajú prístrešok a sú v zimnom období von, môžu trpieť podchladením a omrzlinami na:

  • labkách
  • chvostoch
  • ušiach

Psiu búdu môžete vyrobiť aj sami, no jej kúpou ušetríte čas a rovnako peniaze.

Každý chce pre svojho domáceho miláčika len to najlepšie. Nachystali sme si pre vás 4 body, podľa ktorých tomu svojmu vyberiete ideálny “domček”.

Čo vziať do úvahy pri kúpe búdy pre psa?

Dostatočne veľký priestor

Veľmi dôležitá je výška vnútorného priestoru domu pre psy. Pes musí schopný pohodlne vojsť do búdy bez toho, aby sa musel krčiť. Tiež je potrebný dostatočne veľmi priestor na to, aby sa otočil a pohodlne si ľahol.

Dajte si však pozor na to, aby búda nebola príliš veľká. V zbytočne veľkom priestore si psy nedokážu udržať dostatok tepla.

Ideálna podlaha je tá, ktorá zahreje

Ak nechcete, aby pes sedel alebo ležal priamo na zemi, je dobré vyriešiť aj podlahu. Dobrým izolantom sú koberce alebo staré prikrývky, či posteľná bielizeň. Pokiaľ chcete psovi dopriať naozaj luxus, dnes už existujú aj vyhrievané vankúše.

Využiť určite môžete aj polystyrén alebo slamu.

Zohľadnite aj povahu psa

Pre zvedavé štvornohé stvorenia odporúčame domov s bočným vchodom. Takisto je tento typ búdy vhodný aj pre psy, ktoré sa radi skrývajú.

Psia búda s predným vchodom je zasa ideálna pre psíkov, ktorý nespustia oči z okolia alebo zo svojich majiteľov.

Čo všetko môže búda ešte mať?

Na výber máte väčšinou izolované a neizolované búdy pre psy. Takisto však môžete vybrať aj domov s rôznym príslušenstvom navyše:

  • otvárateľná strecha
  • priečka = predsieň
  • terasa
  • tepelná clona

Tehotné fetnky

Ak očakávate tehotenstvo vašej fenky, je veľmi dôležité, aby ste jej zabezpečili chránené a bezpečné miesto. Ideálne sú psie búdy s bočným vchodom a priečkou. Vyberateľnú priečku môžete časom odstrániť.

Samozrejme by búda pre tehotnú fenku, či malé šteniatka, mala byť zateplená. Praktickým riešením sú vyberateľné strechy, vďaka ktorým sa ľahko dostanete k šteniatkam.