Zimné pneumatiky – Novinka od spoločnosti Goodyear

Zimné pneumatiky – Novinka od spoločnosti Goodyear

Tento rok priniesla spoločnosť Goodyear na trh pneumatík nové zimné varianty, ktoré v sebe spájajú to najlepšie z predošlých modelov. Od zimných pneumatík motoristi očakávajú hlavne bezpečnosť a dobrú trakciu. Tieto vlastnosti na sto percent poskytujú pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance 3.

Kedy prezuť na zimné pneumatiky

Na prezúvanie letných pneumatík za zimné pneumatiky máte síce ešte trochu času, ale využite prechodné obdobie na to, aby ste skontrolovali uskladnené zimné gumy. Skontrolujte hlavne ich povrch, ktorý nesmie niesť známky trhlín alebo vydutých miest. Keď objavíte poškodenia alebo zistíte, že pneumatiky nemajú dostatočnú hĺbku dezénu (zimné pneumatiky musia mať minimálnu hĺbku dezénu 3 mm), kúpte bez rozmýšľania nové. Aj najlacnejšie pneumatiky sú väčšou istotou ako pneumatiky s poškodením.

Prezúvanie letných pneumatík za zimné je podľa zákonom odporúčané k dátumu 15. november. Neriaďte sa však striktne týmto dátumom. Ak teplota klesne viac dní po sebe pod 7 stupňov, je čas na prezúvanie. V prípade, že sa rozhodnete neprezúvať, musíte nechať auto v garáži vždy, keď vozovka zamrzne alebo sa na nej objaví snehová pokrývka.

Plusy zimných pneumatík UltraGrip Performance 3

Zimné pneumatiky UltraGrip Performance 3 od spoločnosti Goodyear v sebe spájajú všetky skvelé parametre svojich predchodcov UltraGrip 9+ a UltraGrip Performance+. Nové pneumatiky budú postupne dostupné pre vozidlá s rozmermi kolies od 14 do 21 palcov. Vďaka odolnosti a zníženému valivému odporu ich testy pneumatík odporúčajú aj pre hybridné a elektrické vozidlá. Odolnosť pneumatikám UltraGrip Performance 3 dodávajú nové zmesi, ktoré sú oveľa stabilnejšie ako u predchádzajúcich modelov. Pokojne na strechu pripevnite strešné boxy Northline a vyberte sa na dlhú jazdu na dovolenku.

Goodyear UltraGrip Performance 3 si odniesli z testov pneumatík výborné hodnotenia počas jazdy na snehu, vlhkej i suchej zimnej vozovke. Zároveň ide o pneumatiky s nižšou hladinou hlučnosti, čo ocenia majitelia elektromobilov. Tvar bočníc je prispôsobený tak, aby podporoval aerodynamiku prúdenia vzduchu. Pneumatiky sú svižnejšie, nevytvárajú turbulencie a znižuje sa hladina hluku aj pri rýchlej jazde.

Samozrejme, že v zime šoférov zaujíma hlavne bezpečnosť. Nie každý so sebou vozí snehové reťaze, takže iste oceníte dobrú priľnavosť pneumatík počas jazdy na snehu. Goodyear zvýšili na pneumatikách UltraGrip Performance 3 hustotu drážok, aby vytvárali trakciu na zasneženej vozovke. Drážky sú zároveň aj hlbšie a po stranách tvarované pre rýchly odvod vody na vlhkej vozovke.