Hotelový trezor – prvok bezpečnosti a spokojnosti klientov

Hotelový trezor – prvok bezpečnosti a spokojnosti klientov

Hotelový trezor je povinnou súčasťou hotelových izieb len v zariadeniach zaradených do vyššej kategórie. Napriek tomu by o jeho umiestnení do každej izby mali uvažovať aj zariadenia nižšej kategórie. Trezor je nielen prvkom bezpečnosti, ale tiež odzrkadľuje mieru starostlivosti o klientov. Ubytovaní hostia sa budú vo vašom hoteli cítiť oveľa lepšie, keď im poskytnete možnosť uložiť si cennosti do trezora.

Zvýšte štandard ubytovania vďaka hotelovým trezorom

Zvyšovať štandardy ubytovania by malo byť prioritou každého hotela. Je dôležité, aby aj vaša prevádzka poskytla klientom možnosť, kam uložiť cennosti či dôležité dokumenty. Umiestniť trezor len na recepciu je pre klienta nepohodlné a klient stráca súkromie. Inštalácia trezorov v hotelových izbách je dôležitou službou, ktorá zabezpečuje nielen pohodlie, ale aj dôveru hostí vo vašu hotelovú prevádzku. Hotelové trezory sú pre prevádzky minimálnym nákladom. Vyhľadajte akcie na trezory a doprajte klientom pocit bezpečia.

Trezor v hotelových izbách nie je luxus, ale nutnosť

V dnešnej dobe je bezpečnosť hostí na prvom mieste pre každý hotel. S prudkým nárastom krádeží v posledných rokoch sa stávajú hotelové trezory žiadaným vybavením izieb. Trezor v hotelovej izbe slúži na uloženie pasov, šperkov, peňazí a iných osobných cenností. Hostia majú tendenciu vyhľadávať hotely, ktoré im poskytnú nielen komfort a luxus, ale aj pocit bezpečia. Možnosť bezpečného uchovania svojich cenností priamo v izbe prispieva k pozitívnemu zážitku z pobytu. A pozitívny zážitok vedie k opakovaným návštevám.

Aké trezory sú ideálne pre hotelové využitie

Základným krokom pri výbere správneho trezora je pochopenie potrieb vašich hostí. Každý hotel má rozmanitú klientelu s rôznymi preferenciami a potrebami. Po analýze preferencií jednoducho zistíte, akú veľkosť trezora zvoliť – menšie trezory na uchovávanie dokladov a peňazí alebo väčšie trezory na šperky a iné cennosti.

Prihliadajte na rozmery trezora aj z hľadiska predispozície izby. Rozmery trezora by mali byť dobre premyslené, aby sa zmestili do vami vybraného priestoru v izbe (skriňa, komoda, zásuvka v nočnom stolíku, podlaha). Okrem toho zvážte typy zámkov a otváracích mechanizmov, ktoré poskytujú najvyššiu úroveň bezpečnosti a pohodlia. Elektronické zámky sú jednoduché a bezpečné riešenie. Niektoré hotely uprednostňujú otváranie trezoru čipovou kartou, s ktorou sa otvárajú aj dvere do izby.

Nezabúdajte skontrolovať či trezory spĺňajú príslušné bezpečnostné štandardy a majú potrebné certifikáty. Certifikátom bezpečnosti je norma EN 1143-1. Ak hľadáte ohňovzdorné trezory, musia byť označené normou EN 1047-2. Ohňovzdorné trezory sú zároveň odolné voči vlhkosti.