Vyberáte značku auta? Nový Peugeot 2008 má čo ponúknuť!

Nový Peugeot 2008 je auto, ktoré zaručene poteší a zároveň ponúka viac ako len bežné auto, pretože je to SUV. Predaj áut značky Peugeot v posledných rokoch vzrástol a nový Peugeot 2008 k tomu rozhodne prispel veľkým podielom. Niet sa čomu čudovať. Ponúka všestranné možnosti, ako prežiť veľa dobrodružných výletov so svojom rodinou, napríklad aj mimo mestskej spevnenej komunikácie. Bez problémov s ním zvládnete nespevnené poľné, či lesné cestičky, no nevadí mu ani to, že s ním budete brázdiť väčšinou len asfaltové komunikácie. Čím iným vás nový Peugeot 2008 môže zaujať najviac? Prečo vzrástol záujem o tieto vozidlá?  

Malý, ale v celku mohutnejší a priestrannejší

Nový Peugeot 2008 je malé SUV a ďalším milým prekvapením francúzskej automobilky. Vychádza z menšieho modelu, konkrétne hatchbacku Peugeotu 208. Je mierne zvýšený, ale nemá pohon 4X4. Keďže ide o “malé” SUV, mohlo by sa zdať, že pôjde o malé auto. Realita je však celkom iná. Označenie malý pri tomto vozidle vôbec neznamená, že ide o malé auto. Stačí k nemu pristúpiť bližšie a určite ho nenazvete malým vozidlom. Ide o veľké mohutné auto, čo budí dojem vyššej bezpečnosti. Práve preto sú tieto vozidlá obľúbené aj u nežnejšieho pohlavia. Vo vnútri je istotne väčší tento model ako jeho menší súrodenec Peugeot 208 (aj keď v prednej časti vozidla je miesta na pocit rovnako v obidvoch modeloch). V zadnej časti je však miesta viac práve v Peugeote 2008, čo je aj skutočne cítiť, ak si do neho sadnete. Vo všeobecnosti možno veľkosť auta vo vnútri označiť ako niečo medzi kompaktom a mini. Rovnako to platí aj v prípade batožinového priestoru (základný objem je 360 litrov, po sklopení zadných sedadiel až 1 200 litrov).

peugeot_suv2008-finalcd-skObratný, s výborným riadením

Peugeot 2008 sa veľmi dobre ovláda. Všetko v ňom sedí tak, ako má. Ak sa prvýkrát dotknete volantu, už ho nebudete chcieť pustiť z ruky. Ovláda sa s ním ľahko a jednoducho celé vozidlo. Výborné je aj rozloženie pedálov. Tým, že sú umiestnené tesne blízko seba a v správnej polohe medzi interiérom a motorom, je možné veľmi ľahko prechádzať z jedného pedálu na druhý. Celkovo jazdný komfort a ovládanie Peugeotu 2008 možno hodnotiť veľmi pozitívne.

Dobré terénne vlastnosti

Vďaka zvýšenému podvozku je možné s vozidlom jazdiť aj mimo spevnenej komunikácie. Terénne vlastnosti Peugeotu 2008 sú lepšie ako má bežné auto práve kvôli zvýšenému podvozku. No nemožno žiadať nemožné. Spýtajme sa však samých seba? Koľkokrát s autom chodíme mimo spevnenej cesty? Bežnú lesnú alebo nespevnenú poľnú cestičku do hôr s ním zvládnete bez väčších problémov. Vlastnosti SUV však vy alebo vaša polovička využije aj v mestskej premávke.

Nový a jazdený Peugeot 2008

Nakoniec zostáva otázka financií. Je pravdou, že nie každý má dostatok finančných prostriedkov na kúpu úplne nového auta. V tomto smere však existuje riešenie pre všetkých – vsadiť na jazdené vozidlo. Je dobré sa však spoľahnúť na autorizovaného predajcu Peugeot v Bratislave – spoločnosť FINAL-CD. Kúpa jazdeného vozidla vyžaduje veľkú pozornosť ako kúpa celkom nového auta. V ponuke spoločnosti FINAL-CD nájdete nový jazdený model Peugeot 2008 so všetkým, čo k tomu patrí. Navyše dostanete jedine certifikované a preverené auto s pečaťou Dekra.