Chcete si požičať auto? Pozrite si, čo všetko by ste mali zvážiť

Cestovanie, či už vo voľnom čase alebo na prázdniny je časovo náročné. Strávite hodiny zisťovaním a čítaním potrebných informácií, hľadaním ubytovania, miest, ktoré sa oplatí navštíviť, reštaurácii.

Ak je to kvôli dovolenke, hľadanie správnej dopravnej alebo leteckej spoločnosti tiež nie je chvíľková záležitosť.

Ak viete, že sa budete chcieť prepravovať autom a bude chcieť využiť požičovňu áut, máte o problém viac. Teda iba ak by ste si zvolili nesprávnu autopožičovňu alebo nesprávne auto, ktoré vôbec nevyhovuje vašim potrebám, alebo ste zaplatili viac, ako ste plánovali.

Bez ohľadu na to, či si vyberáte požičovňu áut v Bratislave, Banskej Bystrici, v Prahe, Berlíne alebo New Yoriku, pri jej výbere zvážte nasledovné:

Prenajímajte si aj na 7 dní

Ak budete žiadať o prenájom auta na viac ako deň dva, pozrite si týždenné prenájmy. Cena za prenájom sa bežne znižuje s počtom prenajatých dní. Spočítajte si preto či by ste pri prenájme za viac dní nemali porovnateľnú cenu ako pri prenájme za menej dní.

Široký výber áut podľa rôznych potrieb

Dobre zvážte, na čo auto momentálne potrebujete. Niektoré autopožičovne sa špecializujú len na luxusné autá, iné len na úžitkové, iné na osobné. Niektoré majú väčší výber, iné menšie. Preto si pozrite viacero viacero ponúk, aby ste pri výbere neskončili s modelom auta, ktorý vám vôbec nevyhovuje vašim potrebám. Na týždennú prepravu v meste predsa potrebujete iné auto, ako keď si chcete urobiť jeden luxusný deň v športovom aute, alebo keď si prenajímate auto kvôli podnikaniu.

Benzín

Okrem prenájmu majte na pamäti, že si budete platiť aj benzín. Navyše autopožičovňa vám väčšinou auto pristaví kam len chcete, ak o to požiadate, s plnou nádržou. No s plnou nádržou ho potom aj musíte vrátiť.

Ak si požičiavate auto v zahraničí

Ak cestujete a požičiavate si auto v zahraničí, dvakrát si overte, koľko budete platiť a aktuálnu konverziu meny. Mohlo by sa stať, že pri prevode peňazí zaplatíte viac podľa toho, aký konverzný kurz autopožičovňa využíva, keď nahadzuje svoje ceny na web.

Skontrolujte si podmienky prenájmu

Každá autopožičovňa môže mať svoje vlastné podmienky, za ktorých vám auto prenajme. Môže to byť krajina, do ktorej nesmiete s autom ísť, vek alebo počet rokov, koľko máte vodičský preukaz.

Článok pre vás pripravili špecialisti na prenájom áut z rai.sk