Aby ste si kúpili auto, nepotrebujete úver

V súčasnej dobe je automobil akýmsi štandardom každej domácnosti, pretože zabezpečuje komfortnú prepravu do práce, na nákup, k lekárovi či k rodine na návštevu. No zároveň sa jedná o pomerne nákladnú záležitosť, ktorú si nemôže len tak niekto dovoliť zaplatiť v hotovosti. Ak sa nechcete viazať úverom a nemáte ani dostatok peňažných prostriedkov, ideálnym riešením je operatívny lízing. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, ako tento nebankový produkt funguje.

Operatívny lízing je stále atraktívnejší spôsob, ako si zaobstarať štvorkolesového spoločníka do rodiny. Popísať by sme ho mohli ako dlhodobý prenájom, pričom mesačne platíte určitú sumu za to, že vozidlo využívate. Ak si dohodnete zmluvu na tri roky, po uplynutí tejto doby zostáva automobil stále v majetku leasingovej spoločnosti. Tým sa operatívny lízing líši od toho finančného.

Pravidelne obnovíte svoj vozový park

Operatívny lízing nachádza uplatnenie u súkromných osôb aj podnikateľských subjektov. Nespornou výhodou je, že môžete napríklad po troch rokoch, keď vám skončí zmluva, požiadať o ďalšie, novšie vozidlo. Obnovíte tak svoj vozový park a budete mať k dispozícii spoľahlivý automobil.

U operatívneho leasingu sa nemusíte o nič starať. Spoločnosti väčšinou ponúkajú kompletný balík, kedy sa poskytovateľ postará o všetky náležitosti a povinnosti a vy ako používateľ budete len jazdiť. Jedinou vašou povinnosťou je platiť si pohonné hmoty, ostatné náklady hradí lízingová firma.

U kompletného balíka sa nestaráte o havarijné a zákonné poistenie, cestnú daň, diaľničné poplatky, servis, pneuservis a elektronickou knihu jázd. Dokonca môžete v prípade problémov využiť nepretržité asistenčné služby.

U koho si operatívny lízing dojednať?

Ak vás tento spôsob obstarania automobilu zaujal, dovoľujeme si vám predstaviť firmu HERTZ Lease s celoeurópskou pôsobnosťou. Vždy sa snaží svojim zákazníkom maximálne vyhovieť.