Predĺžte správnym skladovaním životnosť vašich pneumatík

Čoskoro opäť nastane obdobie, kedy si väčšina majiteľov áut položí otázku: Kam s pneumatikami? My vám na ňu v nasledujúcom článku odpovieme.

Možnosť uskladniť pneumatiky ponúkajú aj autoservisy, avšak, za poplatok. Ak patríte k tým, ktorí chcú mať pneumatiky uskladnené doma, či v garáži, odporúčame vám siahnuť po regáloch na pneumatiky.

V súčasnosti sa na trhu stretnete s rôznym druhom regálov a správnou voľbou určite budú policové regály, ktoré sú vyrobené z kvalitných konštrukcií. Správne a stabilné uskladnenie pneumatík je dôležité, pretože ich nesprávne skladovanie ich môže poškodiť. Dôležité je preto siahnuť po regáloch, ktoré sú odborne navrhnuté.

Okrem kvality regálov je potrebné myslieť aj na ich variabilitu, aby ste si v prípade nových pneumatík, či doplnenia pneumatík mohli regály upravovať podľa svojich potrieb a aby ste zároveň pneumatiky uskladnili efektívne z hľadiska využitia priestoru. Pred kúpou regálov by ste sa mali informovať aj o náročnosti zloženia regálov, nakoľko je možné namiesto dlhých hodín strávených skladaním regálov nájsť regály, ktoré sa skladajú jednoducho.

Ako vybrať správny regál na pneumatiky?

Dôraz by ste mali klásť predovšetkým na šírku pneumatík, ktorú budete uskladňovať. Keď budú mať pneumatiky dostatok priestoru, nepoškodia sa. Odporúčame siahnuť po regáloch, ktoré sú odolné voči škrabancom a majú nielen vysokú nosnosť políc, ale aj odolnosť a životnosť. V ponuke firiem nájdete aj regály, ktoré sú pozinkované, vďaka čomu získate regály s dlhou životnosťou povrchovej ochrany a vysokú odolnosť voči oderom alebo iným poškodeniam. Kúpou kvalitného regálu budete môcť skladovať pneumatiky takýmto spôsobom dlhé roky.

Kde pneumatiky skladovať?

Skladovanie na vhodnom mieste a vhodným spôsobom dokáže predĺžiť životnosť vašich pneumatík. Odporúča sa suché, čisté a chladné miesto, ktoré je uzavreté. Teplota by tu nikdy nemala prevýšiť 35 °C. Vystavovanie pneumatík slnku alebo teplému vzduchu je totiž jedna z najhlavnejších príčin, prečo pneumatiky starnú skôr.

Kam pneumatiky uskladniť?

Pneumatiky, ktoré sú na diskoch, skladujeme zavesené, resp. postavené na sebe. Pneumatiky bez ráfiku môžeme nastavať vedľa seba. Odborníci dokonca odporúčajú pneumatiky občas pootočiť, približne každé dva týždne.

Regály na pneumatiky na mieru vám vyhotoví firma Regalsistem, ktorá vďaka svojim dlhoročným skúsenostiam v oblasti skladovania vyvinula regály špeciálne navrhnuté pre skladovanie pneumatík. Ich regály sú vyrobené tak, aby bola ich montáž jednoduchá a rýchla, s ohľadom na priestorové možnosti. To všetko v prémiovej kvalite. Viac o regáloch sa dozviete na www.regalsistem.sk .