Veľkolepé plány značky Nokian Tyres

Veľkolepé plány značky Nokian Tyres

Spoločnosť Nokian Tyres patrí medzi progresívne firmy, ktoré v segmente pneumatík neustále prinášajú dych vyrážajúce novinky. Medzi tieto novinky patrí napríklad snaha o výrobu pneumatík z recyklovateľných materiálov alebo prémiových pneumatík pre elektromobily.

Nokian Tyres myslí na ekológiu

Snaha o ochranu životného prostredia a minimalizovanie dopadov na ekológiu by mali byť prioritou každej väčšej či menšej firmy. To platí aj pre výrobcov pneumatík, keďže celoročne sa z obehu vyradia miliardy použitých pneumatík. Veľká časť z nich končí na nelegálnych skládkach. Preto je snaha značky Nokian Tyres o výrobu pneumatík z obnoviteľných zdrojov viac ako vítaným nápadom. Nokian Tyres vyrába prémiové letné a zimné pneumatiky, ktoré sú zárukou bezpečnej jazdy. Také by mali byť tiež ich nové ekologické pneumatiky. Uzrieť svetlo sveta majú o štyri roky. Samozrejme, že nepôjde o najlacnejšie pneumatiky, ale do ochrany životného prostredia sa oplatí investovať. Firma Nokian Tyres vložila do nových technológií veľké sumy peňazí už v minulosti. Práve preto patrí medzi prvé značky, ktoré začali s výrobou zimných pneumatík. Test zimných pneu tieto pneumatiky radí medzi najkvalitnejšie. Pred pár rokmi dokonca priniesli na trh pneumatiky vyrábané z repkové oleja. Ich výskumy však vedú ešte ďalej a o pár rokov sa môžeme tešiť na pneumatiky Nokian Tyres na sto percent vyrobené z obnoviteľných zdrojov.

Nokian Tyres myslí na elektromobilitu

Elektrické automobily si pomaly nachádzajú miesto na cestách po celom svete a dokonca aj v našich končinách. Túto skutočnosť si uvedomujú spoločnosti vyrábajúce pneumatiky. V Nokian Tyres sú vždy o krok vpred a prichádzajú na trh s prvými prémiovými pneumatikami pre elektrické autá. Pneumatiky pre elektrické vozidlá musia byť naozaj odolné, pretože elektromobily sú omnoho ťažšie ako klasické automobily. Preto sú pneumatiky pre elektrické vozidlá oveľa širšie a musia prejsť mnohými náročnými testami. Pneumatiky Nokian Tyres sú vyrábané tak, aby odolali vyššej hmotnosti a vysokému točivému momentu prenášanému na hnaciu nápravu každého elektrického vozidla. Absolútne sa nemusíte obávať toho, že by ste museli pneumatiky často vymieňať alebo že by sa zhoršili jazdné vlastnosti vášho elektromobilu. Nokian Tyres sú vždy zárukou bezstarostnej jazdy.