Sťahovanie klavírov je náročná činnosť, na koho sa obrátiť?

Sťahovanie klavíru, ale aj rôznych pián a krídel je náročná činnosť, najmä kvôli ich rozmerom a hmotnosti. Netreba zabúdať na to, že ide o cennú vec, ktorá sa aj pri jemnom poškodení môže znehodnotiť.

Tento hudobný nástroj by ste nemali sťahovať sami a neodporúča sa ho ani svojpomocne presúvať. Kvôli nedostatku vybavenia a skúseností môže aj malá chybička znamenať veľkú škodu.

sťahovaniu klavírov je potrebné pristupovať naozaj zodpovedne.

Na koho sa pre sťahovanie klavírov obrátiť?

Klavír má pomerne veľké rozmery a hmotnosť, no pre jeho sťahovanie nestačí len hrubá sila. Nestačí ho len hocijako zodvihnúť a preniesť. Nie je to pohovka, kde si stačí prizvať kamarátov alebo známych. Pretože aj keď sa pri sťahovaní pohovka niekde šuchne alebo narazí, nepoškodí ju to.

Pri sťahovaní a preprave klavíru, piana či krídla je dôležitá maximálna opatrnosť a zároveň istota každého ďalšieho kroku. Tu zabezpečia len profesionáli, teda sťahovacia firma.

Sťahovacia firma ako je www.stahovanie-golem.sk  má bohaté skúsenosti, pretože v rámci svojej práce sťahuje denno-denne. A to od malých sťahovaní po veľké sťahovania aj v rámci zahraničia. Taktiež majú skúsenosti so sťahovaním ťažkých a zároveň cenných bremien.

Najväčšia výhoda tkvie v čisto odvedenej práci s dôrazom na čo najnižšie riziko. Sťahovacia firma klavír najprv bezpečne zabalí a potom ho pomocou špeciálneho vybavenia presťahuje.

Pre sťahovanie klavírov je prispôsobené aj sťahovacie vozidlo. V ňom je klavír bezpečne ukotvený, aby nedošlo k poškodeniu ani počas prepravy.

Obrátiť sa na sťahovaciu firmu je však dobré aj vtedy, ak klavír nie je potrebné presťahovať mimo budovy.

Ušetríte si tým zbytočné starosti, námahu a vyhnete sa riziku možného poškodenia. Sťahovacia firma je za svoju prácu poistená a nesie za ňu zodpovednosť. To znamená, že aj v prípade veľmi nepravdepodobného poškodenia klavíru by ste boli odškodnení.

Na sťahovaní cenných vecí sa neoplatí šetriť, pretože vás to paradoxne môže vyjsť drahšie.