Nosiče bicyklov a strešné boxy – na čo slúžia?

Niekedy je potrebné prepraviť bicykel pomocou nosiču na bicykle, aby ste sa rýchlejšie dostali do cieľa. Pred výberom nosiča bicyklov pre automobily je dôležité zvážiť frekvenciu používania, kompatibilitu vozidla, počet bicyklov, ktoré budete prepravovať a samozrejme aj cenu, ktorú ste ochotný do nosiča investovať.

Nosič bicykla na ťažné zariadenie – aké je jeho využitie?

Zvyčajne najviac nákladné stojany na bicykle sa umiestňujú na ťažné zariadenie vozidla, pričom sú navrhnuté tak, aby ich pevne držali špeciálne popruhy a nezakrývali zadné svetlá či evidenčné číslo vozidla.  Tieto stojany sú vynikajúce pre rekreačných cyklistov a môžu sa používať na viacerých vozidlách, pretože ich prispôsobenie je nastaviteľné. Nosiče bicyklov určené na ťažné zariadenie sú ľahké, vysoko prenosné a ľahko sa skladujú vtedy, keď sa nepoužívajú. Môžu byť obmedzené svojou nosnosťou (zvyčajne sú určené na maximálne dva až tri bicykle), o čom sa treba informovať ešte pred samotnou kúpou. Ak sa bicykle zle umiestnia, môžu sa počas jazdy posunúť alebo sklopiť.  Napokon, konštrukcia stojanov môže sťažiť uzamknutie bicyklov vo vašom vozidle, ak sa jedná o bezpečnosť. Nosiče na ťažné zariadenie zaručujú rýchlu a jednoduchú montáž na ťažné zariadenie, pričom sa konštrukcia vyznačuje mimoriadnou tuhosťou a stabilita zaručuje spokojnosť aj pre tých najnáročnejších zákazníkov.

Strešný box – na čo slúži?

Strešný box chráni lyže a snowboardy proti vonkajším poveternostným vplyvom, vode, ale i mechanickému vplyvu. V lete zasa slúži ako veľký batožinový priestor navyše, čiže ak sa chystáte vycestovať do zahraničia autom, jednoznačne siahnite po strešnom boxe, do ktorého môžete uložiť batožinu. Okrem toho tak ušetríte miesto vo vnútri vozidla, a teda budete mať dostatok priestoru na nohy. A to znie lákavo, no nie?