S plašičom zveri jazdíte v noci bezpečne

S plašičom zveri jazdíte v noci bezpečne

Neriskujte životu nebezpečnú zrážku so zverou a šoférujte aj počas nočných hodín s pocitom bezpečia vďaka inovatívnemu systému plašenia divokej zveri. Prezradíme vám, na akom princípe tento prístroj funguje, aká je jeho charakteristika a prečo si zaslúži vašu pozornosť.

Ako sa v noci vyhnúť zrážke s divokou zverou?

Pri nočnom šoférovaní je dôležité dávať pozor nielen na to, aby ste za volantom nezačali usínať, ale aj na divokú lesnú zver, ktorá sa vám môže dostať do cesty. To pritom nie je vôbec jednoduché, keďže v noci je viditeľnosť znížená na 40 metrov a pokiaľ šoférujete rýchlosťou okolo 90 kilometrov za hodinu, tak brzdná dráha  vášho vozidla predstavuje približne 62 metrov. V podobnej situácii je tak zrážka so zverou veľkým rizikom aj pre skúsených šoférov zvyknutých jazdiť v nočných hodinách. Zraziť pritom môžete nielen zajace, líšky a iné menšie zvieratá, ale aj diviaka, srnca či dokonca jeleňa, čo môže mať za následok tak poškodenie vášho automobilu, ako aj ohrozenie zdravia a života samotného šoféra a prípadných pasažierov.

Efektívne riešenie znižujúce hrozbu zrážky so zverou na minimum predstavuje moderný plašič zveri na auto, ktorý takpovediac rozumie reči zvierat. Inými slovami povedané, toto zariadenie vydáva v pravidelných intervaloch signály s nízkou ultrazvukovou frekvenciou, ktoré sú nepríjemné pre sluch divokých zvierat a zároveň ich varujú pred príchodom blížiaceho sa vozidla. Zver sa tak bude snažiť dostať čo najďalej z dosahu plašiča a určite sa vám teda do cesty nepostaví. Praktický prístroj, ktorý je prvým varovným systémom svojho druhu využíva technológiu založenú na princípe prúdenia vzduchu a má dosah až do vzdialenosti 300 metrov.

V čom je plašič zveri na auto výnimočný?

Plašiče divokej zveri na auto sa vyznačujú až 10 – násobnou účinnosťou v porovnaní s plašičmi zveri bežne dostupnými na našom trhu a zvyšujú tak mieru bezpečnosti na cestách. Plašič zveri Siren7 je vyrobený z Nano Carbónu odolného voči pôsobeniu dažďa, vlhkosti, snehu a ďalším poveternostným vplyvom, ako aj prípadným menším nárazom. Montáž plašiča na predný nárazník automobilu s pomocou obojstrannej lepiacej pásky, ktorá je súčasťou balenia, pritom zvládne naozaj každý. Zaujímavosťou je, že plašič začína pôsobiť až od rýchlosti nad 70 km za hodinu, čo znamená, že pri jazde cez obce a mestá neprekáža domácim ani hospodárskym zvieratám vo vašom okolí. Signál plašiča súčasne nepreniká do interiéru vozidla, a tak nevadí ani vám, vašim pasažierom ani vášmu psovi, pokiaľ vás pri šoférovaní zvykne sprevádzať.