Operatívny lízing je skvelou formou financovania vozidiel

Lízing na auto je vec, s ktorou sa stretol v dnešnej dobe už skoro každý. Pokiaľ chcete nové auto, nemusíte zaplatiť jeho plnú sumu, ale zložíte iba akontáciu a postupne auto splácate. Takto platíte splátky každý mesiac podľa zmluvy, až po jej skončení je auto vaše. Po dobu splácania je však auto majetkom lízingovej spoločnosti a vy ste v pozícii jeho užívateľa.

Klasický lízing využívali a dodnes využívajú hlavne podnikatelia, pre ktorých je výhodnejšie auto postupne splácať, ako si fixovať svoje likvidné prostriedky v automobile. Takto dokážu jednoduchšie splácať viac vozidiel ako by dokázali v jednom momente naraz kúpiť.

Je výhodnejší lízing alebo požičanie auta?

Niekomu by mohlo napadnúť, že v takejto situácii by bolo výhodnejšie si požičať vozidlo na dlhodobý prenájom z požičovne. Veď kvalitné autopožičovne nie sú už iba doménou Bratislavy či Košíc. Táto možnosť má samozrejme svoje výhody, ale aj viacero nevýhod.

V požičovni nemusíte riešiť servis, poistky a údržbu vozidla tak, ako ak vozidlo zoberiete na lízing. Avšak je tu problém s vyššími nákladmi, ktoré znamenajú požičanie vozidla z požičovne. Práve pre tieto nedostatky vznikol produkt, ktorý sa nazýva operatívny lízing.

Operatívny lízing je ušitý na mieru pre potreby klientov

Operatívny lízing bol zo začiatku obľúbený hlavne zákazníkmi z veľkých miest, ako sú napríklad Košice a Bratislava, ale v súčasnosti sa rozširuje medzi podnikateľmi po celom Slovensku. Hlavným dôvodom sú výhody operatívneho lízingu v porovnaní s klasickým lízingom.

Hlavnou výhodou je jednoznačne možnosť nulovej akontácie a pevnej výšky mesačných splátok. Priamo zákazník si vyberie druh a typ vozidla, dobu lízingu, a aj počet kilometrov, na ktorú bude operatívny lízing prebiehať.

Potom sa už tieto finančné náležitosti po dobu trvania operatívneho lízingu zo strany lízingovej spoločnosti nemenia a zákazník má ich dokonalú garanciu. Čo je však nespornou výhodou je komplexná starostlivosť o automobil. Dalo by sa to prirovnať požičaniu auta z požičovne. V cene máte splátky, aj všetky poistenia, diaľničné známky a poplatky, garančné a servisné prehliadky, či dokonca asistenciu v prípade nehody alebo problémov. Vašou starostlivosťou ostáva iba tankovať a jazdiť.

Luxus, ktorý nie je luxusom

Po vymenovaní týchto výhod by sa mohlo zdať, že sa jedná iba o zbytočný luxus. Ak si však podnikateľ spočíta vlastné náklady na údržbu vozidla počas splácania klasického lízingu a porovná to so splátkou operatívneho lízingu, tak zistí zaujímavú skutočnosť. Zväčša sú náklady pri klasickom lízingu vyššie a to sa ešte nepočíta s časovou náročnosťou týchto úkonov.

Preto by sme jednoznačne odporučili vyskúšať si možnosti operatívneho lízingu pri najbližšej kúpe auta. Veď operatívny lízing už nie je iba doménou firiem z Bratislavy alebo Košíc. Tak neváhajte!

 

 

Zdroj obrazku: imagerymajestic,freedigitalphotos.net.