Opel Vivaro: Nový motel na kolesách

Značka Opel len pred nedávnom uviedla na trh nové verzie Tourer a Combi+ modelu Opel Vivaro. Neprešiel ani rok a duo sa rozrástlo o ďalšieho člena. Ide o multifunkčný kempingový model Vivaro Life. Všetky tri novinky majú spoločnú jednu vec. Prvotriedne vybavenie, ktoré sa v tomto druhu vozidiel nevidí tak často a komfort približujúci sa osobnému automobilu ako Opel Crossland alebo Opel Mokka.

Opel Vivaro s novou verziou Life predstavuje priamu konkurenciu pre modely Volkswagen California alebo podobný kempingový model Marco Polo od Mercedesu. Model Vivaro Life má predstavovať ideálne rekreačné vozidlo, ktoré sa vďaka prepracovanému flexibilnému interiéru neskutočne hodí na cestovanie s celou rodinou alebo na spontánnu víkendovú prepravu niekam len s parterom.

Majiteľ auta môže kedykoľvek vyraziť na dlhší výlet bez toho aby si musel riešiť ubytovanie, lebo sa prenocovať dá aj v Opel Vivaro. Zásadné zmeny a novinky od základného modelu sú hlavne v interiéri vozidla. V druhej rade automobilu sa nachádzajú klasické dve otočné sedadlá. Posuvná trojmiestna lavica, ktorá sa nachádza v tretej rade je namontovaná na koľajničkách. Po pár sekundách ju dokážete pohodlne rozložiť na dvojmiestne lôžko. Takto vzadu vznikne pohodlné miesto na prenocovanie. Za pomoci tónovaných skiel si môžete dokonca urobiť ako tak súkromie.

Automobil má štandardne obložený celý interiér. Nájdete v ňom aj stropné osvetlenie LED diód, ktoré dodávajú interiéru jedinečnú atmosféru. Pre pasažierov sú zabudované USB zásuvky a tiež elektronická zásuvka. Súčasťou výbavy je aj automatická klimatizácia, parkovacie senzory a ďalšie prvky. Ak by chcel majiteľ cestovať aj v zimnom období za príplatok môže mať nezávislé kúrenie, ktoré vám vytvorí vo vozidle príjemnú atmosféru.  Vodič a spolujazdec majú k dispozícií 6 smerovo nastaviteľné sedadlá s bedrovou opierkou, lakťovými opierkami  a bočnými airbagmi. Všetky sedadlá majú elegantný kožený poťah. Ak dáte modelu Vivara Life aj 17 palcové disky s ľahkej zliatiny budete na výletoch neprehliadnuteľný.