Obliekli sme nášmu autu snehové ponožky a neľutujeme

Obliekli sme nášmu autu snehové ponožky a neľutujeme

Len pred pár dňami sme sa museli nečakane vybrať do zahraničia a dokonca do hôr. Rýchlo sme zbalili všetko potrebné, skontrolovali vozidlo, doliali nemrznúcu zmes do chladiča i odstrekovačov a rozmýšľali, čo ešte budeme potrebovať. Našťastie nás napadlo, že bez snehových reťazí sa v horách nezaobídeme. Behom pár hodín sme sa museli rozhodnúť, či kúpiť kovové, alebo textilné reťaze. Rozhodnutie napokon padlo textilné reťaze, pretože sme vedeli, že nám na kolesá určite padnú aj bez skúšania.

Pozor na to, aké textilné reťaze si kúpite

Nie všetky textilné snehové reťaze sú schválené a len máloktoré sú zákonom akceptované i v zahraničí. Istotu budete mať s nórskou značkou AutoSock. Tieto snehové ponožky sú homologizované na jazdu vo všetkých členských štátoch EU. Takže aj my sme ich obliekli na pneumatiky nášho vozidla a neoľutovali sme. Nielenže sme mali istotu, že nás po zastavení policajnou hliadkou nečaká pokuta, ale tiež sme sa na vlastnej koži presvedčili, že ich používanie je bezpečné a bezproblémové. AutoSock sa vyrábajú dokonca aj pre väčšie vozidlá, napríklad ako reťaze na SUV 4×4, na autobusy, kamióny či reťaze na dodávky. Nikdy neviete, čo vás na ceste stretne, a preto mať textilné reťaze pripravené pre pána príhodu sa naozaj oplatí.

AutoSock sú bezpečné a veľmi skladné

O kúpe AutoSock nás presvedčili taktiež výsledky testov, ktoré prekvapivo ohodnotili textilné reťaze ako veľmi účinné na snehovej pokrývke i na ľade. Na zľadovatenej vozovke dokonca ochránia pred šmykom lepšie ako kovové reťaze vďaka špeciálnej technológii, ktorá po styku s vlhkosťou dokonale priľne na povrch. V závislosti od toho, na aké vozidlo si tieto snehové reťaze kupujete, sú niektoré typy tak malé, že v puzdre nezaberú viac miesta ako lekárnička.

Presvedčí vás výpočet všetkých kvalít textilných reťazí

Okrem už uvedených predností majú textilné reťaze i ďalšie plusy. AutoSock by vám mali vydržať približne 400 km jazdy, čo v našich podmienkach znamená roky životnosti. Po každom použití ich stačí oprať v práčke a nechať vysušiť. Jazda s AutoSock je maximálne komfortná bez narušenia jazdných vlastností vozidla, vibrácií alebo neprimeraného hluku. Najväčším plusom textilných snehových reťazí je rýchlosť ich nasadenia. Manipulácia s nimi je naozaj otázkou pár sekúnd. Po nasadení sa reťaze počas jazdy sami vycentrujú.