Nokian Tyres prichádza s ekologickými pneumatikami

Nokian Tyres prichádza s ekologickými pneumatikami

Čakali sme dlho, ale konečne sme sa dočkali. Realita ekologických pneumatík je tu. Výrobca pneumatík Nokian Tyres začiatkom roka predstavili svetu nové pneumatiky, ktoré sú takmer celé vyrobené z recyklovaných a obnoviteľných zdrojov. Očakáva sa, že tento trend budú nasledovať všetci výrobcovia pneumatík a prispejú tak malou časťou k riešeniu environmentálnych problémov.

Názov nových pneumatík hovorí za všetko

V spoločnosti Nokian Tyres sa pohrali nielen s celou technológiou výroby nových pneumatík, ale tiež s ich názvom. Ekologické pneumatiky pomenovali príznačne ako Green Step (zelený krok). Ide vskutku o zelený krok a nádej, že aj veľké spoločnosti a nadnárodné konglomeráty budú investovať do vývoja a inovácií smerom k zelenému cieľu. Postupne sa týmto spôsobom zaradia aj ekologické pneu medzi najlacnejšie pneumatiky.

Malý krok pre človeka, veľký pre ekológiu

Samotné pneumatiky Green Step sú ekologicky vyrobené až z 93 %. Spoločnosť Nokian Tyres prisľúbila, že aj ostatné typy ich pneumatík budú o dvadsať rokov minimálne z polovice vyrobené podobným spôsobom. Vývojoví manažéri spoločnosti sa zhodli v tom, že nielen z hľadiska ekológie je nutné pristupovať k novým koncepciám výroby. Spotrebiteľ je ten, ktorý udáva smer a spotrebiteľ jednoznačne dáva prednosť ekologickým výrobkom. Je teda zrejmé, že vznik týchto pneumatík bol sčasti obchodnou záležitosťou, ktorá viedla k dobrým veciam. Nemôžeme však Nokian Tyres uprieť to, že do vývoja Green Step vložili nemalé peniaze. Pneumatiky Green Step sa rodili celý rok a technológia vedúca k ich výrobe sa vyvíja už niekoľko desaťročí.

Aké vlastnosti majú nové pneumatiky Green Step

Nokian Green Step sú pneumatiky určené na zimnú jazdu. Môžete ich teda nahradiť za svoje staré zimné pneumatiky. Na výrobu týchto pneumatík bol využitý čistý prírodný kaučuk, ktorý je obohatený o prírodné oleje. Ostatné látky v pneumatikách Green Step pochádzajú z obnoviteľných zdrojov. Môžeme povedať, že každá jedna časť týchto pneumatík v sebe skrýva isté percento recyklovaných materiálov. Spojenie všetkých surovín vytvorilo základ pre pneumatiky, ktoré sú bezpečné na jazdu po snehu i po ľade. Pneumatiky sú odolné, problém pre nich nie je väčšia záťaž, a preto môžete na strechu vyložiť strešné nosiče alebo strešné boxy. Na prvý pohľad nerozoznateľné od klasických, vo vnútri ekologické a pri jazde funkčné, takú sú nové pneumatiky Nokian Green Step.