Naštartujte svojich šoférov, používajte profesionálny monitorovací systém

Ak spravujete vozový park, určite dobre viete, že nie je jednoduché mať prehľad o všetkých autách a vodičoch. Tento ťažký oriešok vám však moderná technika pomôže ľahko rozlúsknuť. Dispečerom aj manažérom prichádzajú na pomoc aplikácie, ktoré dokážu sledovať pohyb áut pohodlne cez počítač alebo telefón.

Majte svojich šoférov pod kontrolou

Kontrolovať polohu viacerých vozidiel naraz je bez GPS systémov prakticky nemožné, najmä ak ciele ich cesty sú od seba vzdialené mnoho kilometrov. Tento problém sa týka predovšetkým prepravných spoločností využívajúcich kamiónovú dopravu, kuriérskych alebo taxi spoločností, ale aj autobusových či iných osobných prepráv.

Ak si chcete byť istí, že vaši zamestnanci nezneužívajú vašu dobrotu a firemné vozidlá na iné než pracovné účely, ak potrebujete mať dohľad nad spôsobom ich jazdy, odhaliť nebezpečné či agresívne šoférovanie a znížiť tak náklady na spotrebu paliva, zabezpečte si kvalitný a profesionálny monitorovací softvér.

Systémy monitorovania vozidiel zaznamenávajú trasu jázd, najazdené kilometre, umožňujú sledovať aktuálny pohyb vozidiel na prehľadnej mape a dopravnú situáciu v reálnom čase. Okrem základných funkcií kontrolujú aj spotrebu pohonných hmôt, tieto údaje štatisticky vyhodnocujú a ponúkajú tak relevantné informácie, ktoré vám pomáhajú prehodnotiť finančnú situáciu vašej spoločnosti. Úspora času a administratívnych nákladov je ďalším výrazným benefitom.

Ochráni aj pred krádežou

Aplikácia vás upozorňuje na jazdu s výpadkom GPS, ktorú môže spôsobiť samotný šofér, ale aj na pohyb vozidla mimo povolený čas, oneskorenie štartu či neukončenie jazdy v stanovený čas. Doplnené funkcie dokážu zaznamenať aj odpojenie batérie vozidla alebo pokles napätia batérie pod stanovenú hodnotu.

Ak vám aplikácia zahlási pohyb vozidla s vypnutým zapaľovaním, znamená to, že sa vaše auto zrejme vozí na palube odťahovej služby alebo sa stalo obeťou zlodejov áut. V prípade krádeže vďaka inštalácii GPS monitoringu do auta máte väčšiu šancu na jeho úspešné vyhľadanie.

Prostredníctvom internetu si môžete prezerať nielen všetky jazdy za konkrétny deň, ale aj spätne prezerať až dvojročnú históriu údajov svojich vozidiel. Vďaka dlhoročným skúsenostiam mnohých prepravných spoločností si môžete byť istí, že monitorovací systém šetrí nielen náklady, ale zároveň prispieva k obratu vo firmách.