Nápad do predsiene

Predsieň je rozhodne najviac podceňovanou miestnosťou v celom dome. Prečo je tak ťažké rozhodnúť o výzdobe predsiene? Predsieň, ako názov napovedá, je často považovaná za prechodnú časť domu a nie je jej venovaná pozornosť. To je bežná, ale rozhodne veľká chyba pri zariaďovaní miestností. Vďaka originálnemu nápadu na zariadení predsiene bude mať celý dom nový charakter.

Ako vyzdobiť tesnú a malú predsieň?

V panelákoch a v malých garsónkach sú chodby často tmavé a krátke. Do väčšiny predsiení sa zmestí miesto na sedenie a vešiak, ale stále ju môžeme zariadiť funkčne a originálne. V malej predsieni hrá veľkú úlohu svetlo, takže ju stojí za to rozjasniť pomocou veľkých a svetlých dlaždíc na podlahe, bieleho nábytku alebo bieleho stropu. Preto uvažujte o svetlých farbách stien: béžovej, krémovej a bielej, všetko v kombinácii s nábytkom zo svetlého dreva. Efekt optického zväčšenia interiéru možno dosiahnuť položením rovnakých dlaždíc v predsieni a jednej z ďalších miestností. To vám umožní predĺžiť interiér. V tmavej predsieni sa dobre osvedčia aj svetlé obrazy na plátne s farebnými motívmi. Rozjasnia totiž interiér a dodajú mu energiu. Hoci nápaditá výzdoba malej predsiene vyžaduje oveľa viac času a práce, dajte sa do toho. Rozhodne to stojí za to!

Predsieň v škandinávskom štýle

Úzka predsieň priamo volá po škandinávskom štýle, ktorý prináša do interiéru veľa svetla a bielej farby. Interiér sa tým rozjasní a opticky získava dodatočný priestor. Škandinávsky štýl sa vyznačuje jednoduchosťou a návratom k nekomplikovaným formám, a práve preto sa dokonale hodí do malých interiérov. Biely nábytok predsieň rozjasní, skrinka na topánky pomôže zbaviť sa dojmu neporiadku a ušetrí miesto, a malá predsieň získa originálny vzhľad. Tento spôsob usporiadania predsiene nám umožní získať oveľa viac priestoru.

Ako moderne zariadiť predsieň?

Moderne a s nápadom – to je motto mnohých výrobcov nábytku, vrátane toho určeného do predsiene. Čo vlastne znamená moderná predsieň? Nasledovanie trendov, ktoré sa z roka na rok menia. V tomto roku sa moderná chodba nevyznačuje len jednoduchou formou, ale aj tehlami alebo fototapetou na stenách. S rastúcou popularitou loftového interiérového dizajnu zavládli v interiéroch tehlové steny a ťažký drevený nábytok. Loftový štýl má svoj pôvod vo vysokých bytových domoch v New Yorku. Tento typ interiérového dizajnu si vyžaduje veľa priestoru, aby vyzeral naozaj dobre. V loftovom štýle interiérov sa osvedčia aj 3D nástenné samolepky, ktoré napodobňujú tehlu alebo betón. Toto riešenie je lacnejšie ako tehla a zároveň rovnako originálne.

Šmrnc a elegancia, čiže predsieň v štýle glamour

Čierna a biela spolu robia zázraky. Je to jedna z najkrajších a najelegantnejších kontrastných kombinácií. Čierna a biela vládnu v kúpeľniach a obývacích izbách, ale predsieň je tiež vhodným miestom pre vytvorenie kontrastov. Biele steny, čiernobiela šachovnicová dlažba a svetlý nábytok – vďaka tomu bude váš interiér nielen štýlový, ale predovšetkým nadčasový. Zvoľte lesklé doplnky, ako veľké nástenné zrkadlo alebo fotorámiky, a vaša predsieň bude vyzerať ako z titulných stránok novín.

Dávny anglický šmrnc, predsieň v štýle shabby chic

Bohaté zdobenie, velúrové doplnky a fototapety s kvetinami na stenách. Práve takto vyzerá dávny anglický šmrnc v modernej verzii. Bohatšia verzia štýlu odkazuje na palácové dekorácie v štýle Ľudovíta XVI. Ak si chcete zariadiť predsieň v kráľovskom štýle, určite budete potrebovať kovové kované sedadlo, skrinku na topánky z tmavého dreva a zrkadlo s bohato zdobeným rámom. Ak ste fanúšikom mramorových podláh, môžete využiť veľké podlahové dlaždice napodobňujúce mramor alebo (ak žijete v dome) autentické, mramorové schodisko.

Predsieň je rozhodne náročný interiér. Ak jej venujete trochu času a práce, vytvoríte si nápaditú predsieň, ktorá bude nádhernou a originálnou vizitkou vášho domu.