Test zimných pneumatík magazínu Auto Bild vyhrala značka Goodyear

Motoristi každý rok netrpezlivo očakávajú výsledky rôznych testov nielen z oblasti automobilov, ale aj pneumatík. Práve tie sú neoddeliteľnou súčasťou vozidla, no zároveň rozhodujú aj o bezpečnosti, komforte a jazdných vlastnostiach. Ktorá značka sa stala víťazom nemeckého testu?

Konkurencia bola obrovská

Nemecký magazín Auto Bild pravidelne vykonáva rôzne testy z oblasti motorizmu. Posledným z nich bolo testovanie zimných pneumatík, kde vodiči analyzovali, skúšali a hodnotili desať výrobkov. Testu sa zúčastnili nielen zimné pneumatiky svetových značiek, ale aj lacné ázijské výrobky. Jednoznačným víťazom sa tento rok stala značka Goodyear s modelom UltraGrip Performance+. Ich výnimočnosťou je podľa vodičov výborná ovládateľnosť vo všetkých poveternostných podmienkach a to nielen na suchej a mokrej, ale aj zasneženej vozovke.

Test zimné pneumatiky odhalil, že najlepšie vlastnosti na zasneženej, vlhkej a suchej vozovke zároveň, podáva značka Goodyear. Ako uvádza Auto Bild allrad, pre výrobcov ani  v dnešnej pokročilej dobe nie je jednoduché vyvinúť ideálnu zmes, ktorá by mala skvelý záber na snehu a zároveň vynikajúcu priľnavosť na mokrom povrchu. V tomto smere dopadli najhoršie najlacnejšie pneumatiky, ktoré podľa výsledkov testu dokážu na snehu podať rovnaký výkon, ako prémiové výrobky, no v prípade mokrej vozovky a na mokrom snehu úplne zlyhávajú. Práve mokro a kašovitý sneh sú v našich zemepisných šírkach znakom klasickej zimy a preto je dobré sa nespoľahlivým výrobkom vyhnúť.

Vyjadrenie Auto Bild allrad obsahuje aj slová o tom, že vodičov v rámci testu najviac presvedčila značka Goodyear. Vozidlo na týchto pneumatikách podľa nich dokonale na snehu uháňa, no okrem toho dokáže veľmi dobre brzdiť aj na mokrých a suchých cestách. Z hľadiska hodnotenia všetkých štrnástich rôznych kritérií označili práve model Goodyear UltraGrip Performance+ za vzorové. Najsilnejšou stránkou oproti konkurencii je podľa odborníkov správanie sa na snehu, dynamické jazdné vlastnosti, krátka brzdná dráha na mokrej ceste, komfort počas jazdy, vysoká presnosť riadenia a priemerná cena, čím sú pneumatiky dostupné pre každého.

Receptom úspechu sú dve nové technológie

K víťazstvu značky Goodyear prispeli aj dve nové technológie. Prvou je Traction Protect, vďaka ktorej sa pneumatiky nedeformujú a dokážu sa vrátiť do pôvodného stavu. Druhou je Winter Grip. Ide o novú zmes zlepšujúcu pružnosť a priľnavosť nielen na zasneženej, ale aj namrznutej ceste.