Na servis vozidiel po zime myslite už dnes

Aj keď sa zdá, že za oknami ešte stále panuje zima, čo nevidieť tu bude jar. A na ňu je vhodné pripraviť aj vaše auto. Počas zimy totiž v niektorých situáciách doslova trpí a jeho nadmerná záťaž sa môže podpísať na jeho technickom stave. Myslite preto vždy na vašu bezpečnosť a po skončení zimnej sezóny si nechajte svoje auto ošetriť a skontrolovať v profesionálnom autoservise.

Hĺbkové posezónne čistenie jedine v profesionálnom servise

Hoci svoje auto viete často prezrieť aj svojpomocne, tak hĺbkovo ako profesionálny autoservis to však určite nedokážete. Vozidlá sa počas zimy dostávajú v mnohých prípadoch do extrémov a ich dôsledkami môžu byť aj mnohé skryté chyby. Začnime však pekne poporiadku. Azda úplne prvým úkonom posezónnej starostlivosti o auto je jeho kompletná očista, zvonka či zvnútra. Netreba zabúdať ani na dôkladné očistenie podvozku, ktoré je v domácich podmienkach takmer nemožné. Ak by totiž na ňom ostali zvyšky soli, tie by sa po čase mohli podpísať na urýchlenom korodovaní, a tým pádom aj na rýchlejšom starnutí vozidla. Počas zimy vedia šarapatu narobiť aj kamienky, ktorými cestári posýpajú vozovku. Tie odskakujú od kolies a často spôsobujú poškriabanie laku. Ak chcete, aby vaše auto vyzeralo vždy tip-top, v autoservise špeciálnou technológiou odstránia všetky defekty krásy jeho laku.

Unikátna linka aktívneho príjmu na rýchlu diagnostiku bŕzd, tlmičov a geometrie

Spoločnosť Todos, ktorá na Slovensku poskytuje svoje sluzby hned vo viacerych prevadzkach, odporúča po zimnej sezóne aj kontrolu brzdného systému, tlmičov a geometrie. Kombinácia mrazu, snehu, cestárskej soli a skrytých nástrah vozovky ukrytých pod bielou perinou sa totiž mohla podpísať aj na ich poškodení. Kontrola týchto technických súčastí automobilov je dnes veľmi jednoduchá. Stačí navštíviť servis vozidiel vybavený unikátnou linkou aktívneho príjmu, na ktorej je v priebehu niekoľkých minút vykonaný test brzdnej sústavy, stavu tlmičov a analýza geometrie náprav. Po takomto diagnostickom teste sú odhalené aj mnohé chyby, o ktorých ste nemuseli ani len tušiť. V ďalšom kole servisných úkonov sú zistené nedostatky odstránené tak, aby sa vám s autom jazdilo bezpečne a zároveň veľmi komfortne. Linku aktívneho príjmu nájdete aj v servisoch Todos.