Autodiely sa oplatí kupovať na internete

Doba, kedy sme si po náhradné diely na automobily chodili do mototechny v najbližšom meste a často čakali na ich dodávku aj niekoľko dní, je už našťastie dávno minulá. V súčasnosti je možnosť kúpy nových súčiastok na auto jednoduchá, pohodlná a najmä rýchla. Tejto skutočnosti jednoznačne pomohol aj rozmach konkurencie a teda aj ponuky na trhu.

Predajne autodielov sa rozširovali hlavne v deväťdesiatych rokoch a prakticky dodnes nie je problém nájsť minimálne jedného predajcu v každom meste alebo prípadne aj väčšej dedine. Avšak vďaka vývoju a možnostiam nových technológií sa aj tento trh mení a rozvíja.

Čo prináša nákup autosúčiastok na internete?

Práve príchod internetu je tým, čo zmenilo nielen trh s autosúčiastkami. S rozšírením internetového pokrytia si aj predajcovia uvedomili, že je pre nich výhodné predávať náhradné diely priamo zákazníkom cez internet a rozšírili svoje ponuky kamenných predajní aj o internetové obchody.

Jednoznačnou výhodou je pohodlie, súčiastky dajú pohodlne objednať z domu a nemusíte navštíviť priamo predajňu. Platbu prevediete priamo kuriérovi pri odovzdaní alebo prevodom cez účet a súčiastky máte za niekoľko dní pohodlne doma.

To, že autodiely nemôžete použiť hneď v deň objednania, je jednou z menších nevýhod objednávania cez internet, avšak aj v kamennej predajni nemajú všetky náhradné diely skladom. Pretože vzhľadom na množstvo rôznych typov vozidiel žiadna bežná predajňa ich nemôže mať všetky skladom, ale v predajni držia iba najčastejšie predávané typy.

Avšak, ďalšou nespornou výhodou je aj často nižšia cena. Podmienené je to menšími nákladmi na predajňu a aj zamestnancov v porovnaní s kamennými predajňami. A kvalitný predajca autodielov dokáže vďaka kuriérskym službám pohodlne obslúžiť celé Slovensko z jedného skladu a má teda aj lepší výber a rýchlejšie dodanie na objednávku v porovnaní s lokálnym predajcom.

Aj pri kúpe autodielov z internetu si treba dávať pozor

Samozrejme aj predaj autosúčiastok na internete má svoje úskalia a veci, na ktoré si treba dávať pozor. Prvou by mala byť jednoznačne výrazne nižšia cena v porovnaní s konkurenciou. Môže to byť znakom nekvalitných dielov.

Rozhodne tiež odporúčame zistiť si pri prvom nákupe od predajcu referencie o kvalite a záručnom servise. Na tento účel skvele poslúžia automobilové fóra a stránky, ktoré sa venujú automobilizmu, prípadne aj FB skupiny.

Pokiaľ si predajcu autodielov overíte aj tu, tak vám nič nebráni v jeho otestovaní. Veď aj zo zákona máte nárok na vrátanie tovaru v prípade nespokojnosti. Rovnako to platí aj pri autosúčiastkach, ktoré kúpite cez internet. Tak neváhajte a vyskúšajte aj túto overenú formu nákupu.