Kúpili ste si nové auto? Nezabudnite na poistenie!

Tešíte sa z nového auta alebo ste si zadovážili ojazdené? Tak či onak, ste držiteľom motorového vozidla, a preto vám zo zákona vyplýva povinnosť mať uzatvorené povinné zmluvné poistenie.

Okrem pravidelného tankovania a občasných servisných prehliadok vám tak vzniká ďalší náklad. Platenie pzp poistenia, ktoré si však môžete rozdeliť do viacerých splátok, či už polročne alebo štvrťročne v závislosti od poisťovne.

Vytvorte si povinné zmluvné poistenie online

Povinné zmluvné poistenie ponúka na trhu až 9 poisťovní. Nemusíte každú navštíviť a oboznámiť sa jej aktuálnym cenníkom. Stačí ak si sadnete k svojmu počítaču alebo zoberiete do rúk svoj mobil s prístupom na internet a pomocou online kalkulačky si vytvoríte prehľad o ponukách povinného zmluvného poistenia.

Čo zohľadniť pri výbere pzp poistenia

Asi najväčšiu úlohu pri výbere povinného zmluvného poistenia zohráva cena. Mali by ste však zohľadniť aj iné faktory:

  • Doplnkové poistenia – pripoistenia. Pozrite sa, čo ktorá poisťovňa ponúka vo svojich doplnkových poisteniach navyše. Môže ísť o pripoistenie v prípade úrazu vodiča či iného člena posádky alebo pripoistenie batožiny.
  • Asistenčné služby (administratívna a právna asistencia).
  • Bonusy a zľavy.
  • Limity poistného plnenia (do akej výšky vám bude poistné vyplatené).

Čo všetko poisťovňa ponúka, viete rýchlo vyzistiť z prehľadu, ktorý vám dá online kalkulačka porovnania cien pzp, hneď potom, čo do nej zadáte potrebné údaje o vás a vašom vozidle. Pripravte si teda technický preukaz vozidla a v pohodlí svojho domova si zriaďte povinné zmluvné poistenie.

Kedy začína platnosť pzp vytvoreného online?

Ak ste rozhodli zriadiť si povinné zmluvné poistenie online, na oficiálne vytvorenie vôbec nemusíte čakať. Bielu a zelenú kartu, ktoré sú dôkazom toho, že máte vytvorené povinné zmluvné poistenie obdržíte e-mailom ihneď po obdržaní platby. Karty si môžete vytlačiť a počas kontroly sa nimi preukázať. V krátkom čase vám samozrejme bude dodaná aj tlačená forma kariet.