Čo všetko by ste pri cestovaní mali nechať doma?

Na internete nájdete množstvo návodov, ktoré nám radia, čo by sme si doma nemali zabudnúť pri ceste na dovolenku. Len ťažko však nájdete návod, ktorý vám ukáže, čo by ste radšej mali nechať doma. My sme pre vás takéto veci spísali.

Zbrane, nože, nebezpečné predmety

Kedysi bolo normálne, že každý pri sebe nosil nôž. Na hríby, na obranu, na varenie, alebo len tak na slaninku. Dnes naše bežný výbavy tvoria švajčiarske multifunkčné nože a niečo väčšie hodíme do batoha len v prípade, že ideme opekať alebo kempovať.

Ak sa však chystáte ísť niekam letecky, podobné srandy nechajte doma. Pokiaľ nejdete na vyslovene survival dovolenku na mesiac do pralesa, nôž určite potrebovať nebudete. Ak áno, v all inclusive hoteli vám ho určite požičajú.

Drahú elektroniku

V dnešnej dobe si samozrejme nevieme predstaviť ísť niekam na dovolenku bez hudby a nejakých kníh. Avšak, skutočne k tomu potrebujete váš drahý laptop, tablet alebo malý mp3 prehrávač? Tieto veci sa ťažko prenášajú a v cudzine o ne môžete ľahko prísť.

V dnešnej dobe vám na tieto účely postačí aj váš smartfón. Máte v ňom všetko od internetu, hudby, e-bookov, informácii o rezerváciách, cez mapy až po internet banking. Napokon, ak sa aj rozhodnete pre last minute dovolenku, nemusíte sa báť, že si niečo z toho zabudnete.

Alkohol a cigarety

Nielen, že vás s tým nepustia do lietadla. Vo veľkom prípade by ste s tým mohli mať problém aj priamo v cudzej krajine. Nie je to ako v schengene v Európskej únií, kde si môžete priviezť určité množstvo týchto látok pre vlastnú spotrebu.

Ľahko sa vám môže stať, že vás pri prehľadávaní obvinia z pašeráctva. Ak sa už rozhodnete niečo také si vziať, zistite si prepravné podmienky a zákony v danej krajine. V opačnom prípade si to môžete kúpiť aj na mieste.