Čisté a lesklé auto – ako na to?

Aj vy túžite po tom, aby sa vaše vozidlo nádherne lesklo? Zabudnite na predražené auto-umyvárne, ktoré síce z času na čas neuškodia, no prečo za to platiť niekoľko eur, keď si viete zakúpiť kvalitné čistiace prostriedky určené výhradne na starostlivosť o vozidlo?

Auto-umyvárne – áno alebo nie?

Auto-umyvárne sú moderným vynálezom, ktoré sú v dnešnej dobe mimoriadne vyhľadávané, a to najmä z hľadiska ich rýchlosti a praktickosti. Kvalita a efektivita umytia však nespočíva v rýchlosti, a práve preto by ste mali dopriať vášmu vozidlu pravidelné ručné umytie za využitia špeciálnych prostriedkov. Teda aspoň vtedy, ak chcete, aby bolo lesklé počas dlhej doby a zároveň tým chcete zaistiť vyššiu predajnú cenu do budúcna.

Niet nad ručné umytie!

V súčasnosti máte možnosť zakúpiť si autodoplnky rôzneho druhu a inak tomu nie je ani v prípade prostriedkov na ich ošetrenie. Treba si uvedomiť, že autoumyváreň je len akýsi stroj, ktorý nie je možné prispôsobiť individuálnym požiadavkám zákazníka. Ak teda chcete očistiť auto skutočne dôkladne, málokedy je to takýmto spôsobom možné. Dokonca, vedeli ste o tom, že v mnohých autoumyvárniach používajú drastické prostriedky, ktoré môžu závažne poškodiť lak auta? Pri ručnom umytí máte istotu, že vozidlo bude dôkladne a starostlivo umyté do posledného detailu!

Vyberajte pozorne!

Nezáleží na tom, či ste sa rozhodli zakúpiť autodiely alebo obyčajné prípravky na čistenie – výberu by ste sa mali venovať skutočne dôkladne. Bez kvalitného šampónu a hubky na umývanie sa totiž nezaobídete. Nezabudnite tiež na vosk, ktorý poskytne vozidlu nielen oslnivý lesk, ale tiež ochranu pred nepriaznivými vplyvmi vonkajšieho prostredia. V ponuke sortimentu môžete nájsť i prípravky na čistenie okien, pneumatík, ale i interiéru. A na záver treba dodať, že by ste nemali zabudnúť na dezinfekciu klimatizácie, čím pochopiteľne predlžíte jej životnosť.