Cestujete kamiónom? Nepodceňujte výber autochladničky

Ak patríte medzi vodičov kamiónu a iných vodičov, ktorí na cestách strávia podstatnú časť svojho dňa určite viete, že nie je nič lepšie, ako chladený nápoj alebo čerstvý sendvič hneď po ruke. Práve preto sú na dlhých cestách obľúbené autochladničky, ktoré vám pomôžu udržať potraviny a nápoje na cestách v chlade a vždy čerstvé.

Kvalitná a výkonná autochladnička

V priestoroch kamiónu ale aj osobného automobilu sú často krát vysoké teploty,  preto je výber správnej autochladničky nepochybne dôležitý. Obľúbené sú v prvom rade kompresorové autochladničky, ktoré disponujú viacerými výhodami počas dlhých ciest.

K ich hlavnej výhode patrí to, že potraviny a nápoje v nej budú spoľahlivo čerstvé, bez ohľadu na vonkajšie teploty. Napriek tomu, že ich obstarávacia cena je vyššia ako u iných autochladničiek, oplatí sa do nej investovať.

Na dnešnom trhu máte k dispozícií rôzne prevedenia takýchto chladničiek. Väčšina týchto autochladničiek dokáže mraziť až do -18 stupňov a vďaka kvalitnej batérií dokážu ostať v činnosti až desiatky hodín. Na trhu nájdete rôzne objemové prevedenia. Výhodou prenosných kompresorových chladničiek je aj to, že si veľký objem potravín a nápojov môžete uložiť hneď vo vašej blízkosti počas celej cesty.

330_477_0_1417120765

Záleží od typu cesty a vašich požiadaviek

Na trhu dnes nájdete rôzne druhy autochladničiek s rôznymi funkciami. Záleží len na tom, na aký typ cesty sa vyberiete a aké sú vaše požiadavky. Využívané sú najmä termoelekrické autochladničky, využívajúce najmä rodiny s deťmi, vysoko odolné pasívne chladničky ako aj  absorpčné- hybridné chladničky, ktoré si nevyžadujú žiadnu špecifickú údržbu.

V súčasnej dobe máme na trhu aj autochladničky s rôznymi špecifickými funkciami. K tým patria napríklad autochladničky s funkciou No Frost bez odmrazovania alebo plynové autochladničky, ktoré sú k životnému prostrediu maximálne šetrné.  Ak ale hľadáte vhodné riešenie pri ceste kamiónom, najčastejšie preferovaným riešením sú práve kompresorové autochladničky s pomerne vysokým výkonom a spoľahlivosťou.