Ako sa vyhnúť problémom s parkovaním na letiskách

Či už bývate v Bratislave, Žiline, Trenčíne alebo inom väčšom meste na Slovensku, ako majiteľ auta ste sa už určite stretli s problémom s parkovaním. Niekam idete, ale voľné miesto pre vaše vozidlo široko ďaleko nikde.

Napríklad podľa štatistík od roku 1970 do roku 2002 narástol počet osobných automobilov v Bratislave o približne 160 000 a momentálne chýba niekoľko desiatok tisíc parkovacích miest.

Ak ste sa s problémom s parkovaním už stretli, viete, že to nie je nič príjemné a nájsť miesto na parkovanie môže trvať aj niekoľko desiatok minút. Podobné problémy môžete zažiť aj na väčších parkoviskách. Môžete  sa im však jednoducho vyhnúť.

Namiesto hľadania parkovacieho miesta pre vlastné auto, platenie si parkoviska alebo pýtanie sa priateľov, či by vás neodviezli v skorých ranných alebo neskorých nočných hodinách, môžete využiť autopožičovňu.

Keďže väčšina požičovní má svoju pobočku priamo na letiskách, v rámci svojich služieb ponúkajú aj odvoz na väčšie letiská. Avšak môžete využiť aj prenájom auta. V oboch prípadoch máte o problém s parkovaním menej, pretože o auto sa postará požičovňa áut. Vôbec nemusíte riešiť poplatky za krátkodobé, ale aj dlhodobé parkovanie, keď by ste šli na dovolenku. Auto vrátite autopožičovni a ostane vám dosť času na potrebnejšie veci, ktoré pred odletom musíte vybaviť.

Dôležité je vybrať si takú firmu, ktorá má autopožičovňu v Bratislave, Poprade, Schwechate, prípadne inom letisku, a zároveň má pobočku vo vašom meste alebo môže pristaviť vozidlo na vami určenú adresu.