Ako napísať žiadosť o prijatie do zamestnania?

V posledných niekoľkých rokoch sa pracovný trh výrazne zmenil. Nezamestnanosť klesla na historické minimum, spoločnosti zasa hľadajú kvalifikovaných zamestnancov a sú ochotné zaplatiť nemalé peniaze. Ak ste sa rozhodli zmeniť doterajšie zamestnanie, je najvyšší čas. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, ako napísať žiadosť o prijatie do zamestnania.

Ak ste sa rozhodli získať prácu snov, dajte v súčasnom zamestnaní výpoveď a choďte pracovať do spoločnosti, ktorá vám ponúkne lepšie pracovné aj platové podmienky.

Čo je žiadosť o prijatie do zamestnania?

Asi sa pýtate, čo to vôbec žiadosť o prijatie do zamestnania je. V podstate sa jedná o sprievodný list, ktorý sa pripája k motivačnému listu a životopisu. Žiadosťou odpovedáte na pracovnú ponuku a zároveň predstavuje prvotný kontakt medzi záujemcom o prácu a zamestnávateľom, a preto by ste mali potenciálneho zamestnávateľa nejako zaujať. Kreativite sa medze nekladú.

Na čo si dať pri písaní žiadosti pozor?

Samozrejme si dajte pozor na pravopis a gramatiku. Vyhnite sa vetám bez informačnej hodnoty. Personalisti majú radi stručnosť, ktorá im prezradí všetko, čo potrebujú vedieť.

Rovnako ako životopis, tak aj žiadosť o prijatie do zamestnania má svoju štruktúru. V záhlaví uveďte svoje meno a kontaktné údaje. Ďalej prezraďte, kde ste na pracovnú ponuku narazili, prečo máte záujem o dané pracovné miesto a čím vás samotná firma oslovila. Používajte stručné a jasné vety.

Ak sa chcete dozvedieť bližšie informácie o kariére ako také, o trendoch na pracovnom trhu a ďalšie užitočné veci, potom zavítajte na webovú stránku ekariera.sk, kde nájdete rôzne články a vzory zmlúv a výpovedí. Trebárs načerpáte inšpiráciu, ako postúpiť vo svojej kariére a ako sa dostať na post vedúceho či manažéra. Šťastie praje pripraveným.