5 vecí, ktoré nesmú chýbať vo vašej dielni

Ak ste majiteľom autoservisu alebo len voľno-časovým automechanikom, určite poznáte neustále starosti s nakupovaním nového dielenského náradia, či už ide o rôzne zdviháky, kompresory a mnohé ďalšie súčasti dielne, bez ktorých si neviete predstaviť svoj pracovný deň. V článku spomeniem 5 vecí, ktoré by určite nemali chýbať vo vybavení vášho autoservisu.

 1. Zdvihák

  “Malý veľký” pomocník, ktorý dokáže na malom mieste vyprodukovať obrovské množstvo sily. Funguje na mechanickom, hydraulickom alebo pneumatickom princípe. Pri rutinných operáciách, ako sú napríklad prezúvanie pneumatík alebo výmena motorového oleja, vám postačí aj menší hydraulický zdvihák. Keď však ide o zložitejšie opravy, výmenu silenbloku alebo zváranie výfuku je dobré disponovať nožnicovým alebo dvojstĺpovým zdvihákom, ktoré vám auto zdvihnú do prijateľnej výšky a vy dokážete pohodlne pracovať. Práca sa vykonáva jednoduchšie, čo vám ušetrí čas aj peniaze.

  2. Vyvažovačka

  Hlavné v prechodovom období na jar a na jeseň je dobré mať po ruke tohto skvelého pomocníka. Po výmene pneumatík na disku alebo elektróne je potrebné koleso dôkladne vyvážiť. Robí sa to pomocou vyvažovačky, ktorá dokáže vypočítať, kde je potrebné na koleso umiestniť malé 5 – 10 – 15 gramové závažia. Vyváženie kolies neberte na ľahkú váhu a ušetrite si zbytočné starosti s nespokojnými zákazníkmi.

  3. Hydraulický lis

  Tento silný pomocník vám pomôže s prácou, ktorú nikto iný nezvládne. Hydraulický lis dokáže vyvinúť silu od 10 až po neuveriteľných 50 ton.  Vylisovať staré použité ložisko a nahradiť ho novým zvláda bravúrne za niekoľko sekúnd. Nezaberá ani veľa miesta, takže sa nemusíte báť, že by sa do vašej dielne nezmestil.

  4. Dielenský žeriav

  Pri zložitejších chybách motora, keď je potrebné ho vybrať, vám pomôže dielenský žeriav. Motor sa dá na žeriav jednoducho uchytiť, čo vám umožní manipulovať aj s jeho slabo prístupnými časťami. Výmena, či už prevodovky alebo piestnych krúžkov nikdy nebola ľahšia.

  5. Generátor ozónu

V dnešnej dobe si už auto bez klimatizácie nevieme ani predstaviť. Problém nastane vtedy, keď začne namiesto spríjemňovania jazdy nepríjemne zapáchať. V potrubiach klimatizácie sa tvoria rôzne mikroorganizmy, ktoré vám okrem zápachu môžu spôsobovať nepríjemné ochorenia. Generátor ozónu sa umiestni do naštartovaného auta so zapnutým vnútorným obehom. Po pätnástich minútach je auto čisté, bez baktérii a mikroorganizmov. Potešte svojich zákazníkov a doprajte im čistejšiu klimatizáciu.

 

Zdroj foto: bigstockphoto.com