Život bez auta – aké sú alternatívy?

Boli časy, keď vlastniť akékoľvek auto znamenalo niečo viac. Vozidlo v garáži bolo symbolom istej prestíže a dobrej finančnej kondície jeho majiteľa. Tú musí majiteľ auto preukázať aj dnes. Auto je totiž poriadny žrút peňazí. Dá sa vôbec bez neho existovať?

Aké sú alternatívy?

Odpoveď znie: určite áno! Záleží na uhle pohľadu, no život sa dá žiť a prispôsobiť faktu, že auto jednoducho nemáte. Západná a najmä severná Európa už spoznala čaro bicyklov ako alternatívnej formy dopravy, najmä na vzdialenosti do 15km. Vo veľkých mestách zase premáva prepracovaný systém verejnej dopravy, ktorou sa rýchlo a jednoducho dostanete kam chcete.

Vlastné auto znamená nikdy nekončiacu investíciu doň

Ak fandíte ekologickej doprave a auto pre vás nie je nutnosťou, nemali by ste si ním nechať zväzovať ruky. A život. Veď vlastniť auto, to nie je len o prvotnej, nie malej, investícii doň. To sú aj eurá za parkovacie miesto, pravidelný servis, zimné pneumatiky, nové pneumatiky, poistky, doplnky, úprava interiéru, pohonné hmoty, mazivá,…Samozrejme, že všetko niečo stojí a za možnosť odviezť sa kedykoľvek a kdekoľvek si tiež treba zaplatiť. Ale stojí vám to za to?

Na požičanom sa vozíte bez starostí

Ak ste na predchádzajúcu otázku odpovedali jednoznačne „nie“, vyskúšajte si auto požičať. Zveziete sa bez starostí. Spravidla si budete môcť vyberať z niekoľkých výkonnostných tried, značiek a rôznych úrovní výbavy. Od toho sa potom odvíja aj suma za auta na deň. Minimálna výpožičná doba býva určená hranicou 24 hodín, no auto je možné si požičať aj na niekoľko týždňov alebo mesiacov.

Autopožičovne sú najmä vo veľkých mestách

Autopožičovne na Slovensku nájdete najmä vo veľkých mestách. Ak ste napríklad z východu, prípadne tam smerujete, vyhľadajte si na webe autopožičovňa Košice a určite nebude problémom si auto požičať od serióznej firmy.