Poznáte prírodnú kozmetiku?

Dnes môže byť skutočne zložité rozpoznať, čo je a čo nie je prírodné, pričom výnimkou nie je ani kozmetika. Veľa výrobcov nám sľubuje, že práve ich výrobky sú tie najprírodnejšie a najkvalitnejšie, nie sú testované na zvieratách, nespôsobujú žiadne alergie a sú určené aj pre ten najcitlivejší typ pokožky. Rozoznať skutočne prírodnú kozmetiku od tej „zvyšnej“ však nemusí byť také zložité, ako sa nám spočiatku môže zdať.

Kozmetika, ktorú si zamilujete!

Prírodná kozmetika, niekedy označovaná aj ako biokozmetika, musí spĺňať mnohé kritéria ako je použitie prírodných surovín až po spracovanie šetrné k prírode. Mala by podliehať certifikátu, ktorého podstata spočíva v tom, že všetky suroviny a plodiny pochádzajú z veľkej časti z ekologickej farmy, čo znamená, že pri ich pestovaní neboli využité žiadne chemické látky či postreky. Vďaka čisto prírodným zložkám obsahuje prírodná kozmetika množstvo minerálov, vitamínov a antioxidantov. Hydratuje pleť a vďaka svojmu zloženiu ju môžu používať ľudia s citlivou pokožkou, ba v mnohých prípadoch je vhodná aj pre tých najmenších! Prírodná kozmetika je prospešná nielen pre našu pleť, ale aj vlasy či celkové zdravie!

Prečo je lepšia prírodná kozmetika?

Prírodná a bio kozmetika „neznečisťuje“ telo minerálnymi olejmi, parafínom či vazelínou. Tie sa totiž získavajú z ropy, ktorá vznikla v hlbinách našej Zeme z odumierajúceho rastlinného materiálu. Preto sa minerálne oleje neodvádzajú z tvorivých životných procesov rastlín, ale z procesu odbúravania. Na koži sa vytvorí ropný film, kedy je koža na dotyk hebká a vláčna, ale nemôže správne fungovať, dýchať či vstrebávať a vylučovať odpadové látky! Ak nechcete znečisťovať svoje telo ani životné prostredie, zvoľte aj vy kvalitnú certifikovanú kozmetiku Beauty BIO, ktorú si ihneď zamilujete!