Prepravujete tovar aj za hranice?

Každý podnikateľ sa teší, keď prekvapí svojho zákazníka rýchlym dodaním tovaru, ktorý sa k nemu navyše dostane nepoškodený. Okrem toho, že si tým vytvára dobrú vizitku medzi klientelou, zároveň sám dostáva šancu uspokojiť vďaka rýchlej preprave ešte väčší počet odberateľov, čo sa odrazí aj na jeho ziskoch.

Stále veľmi obľúbená cestná preprava

Využívanie cestnej dopravy na prepravu tovaru je bežným typom doručovania kusových alebo paletových zásielok. Prepravné spoločnosti najčastejšie vypúšťajú na cesty kamióny, ktoré jazdia aj mimo územia Slovenska. Často sa totiž stáva, že klient pochádza zo zahraničia, a preto je dnes už nevyhnutné myslieť na to, ako sa zásielka dostane rýchlo a bezpečne napríklad aj do rúk poľskému zákazníkovi alebo naopak z Poľska k nám.

Logistické spoločnosti nám ponúkajú na výber niekoľko typov prepravy, a to v závislosti od charakteru prepravovaného tovaru. Napríklad pri posielaní zberných zásielok platí, že maximálna hmotnosť zásielky by nemala presiahnuť hodnotu 2 500 kg. Ak chcete prepraviť výrobok s hmotnosťou nad 50 kg, odporúča sa kvôli uľahčeniu manipulácie jednotlivé výrobky umiestniť na paletu. Zásielky do Poľska alebo z Poľska doručuje firma DB Schenker spravidla do 48 hodín. Samozrejmosťou je, že prepravu viete po celý čas kontrolovať online. Túto službu vám dnes poskytne väčšina prepravných spoločností a DB Schenker nie je výnimkou.

Okrem zbernej služby poskytuje prepravná spoločnosť DB Schenker aj celovozovú a dokládkovú cestnú prepravu tovaru pre zásielky s hmotnosťou nad 2 500 kg. Výhodou je doručovanie zásielok bez toho, aby sa zdržiavali na termináloch či prekladiskách, čo zvyšuje flexibilitu a skracuje prepravný čas. 

Kamióny prepravia aj nebezpečný alebo nadrozmerný tovar

Pokiaľ máte záujem prepravovať do Poľska alebo z Poľska nebezpečný alebo nadrozmerný tovar, nemusíte sa obrátiť iba na železnice. Kamiónová doprava zvláda aj túto náročnú úlohu. Zamestnanci prepravnej spoločnosti prispôsobia nadrozmernému nákladu typ vozidlaa (napr. kamión s možnosťou nakládky zvrchu), ale zabezpečia aj poistenie, plánovanie trasy či sprievodné vozidlá. Sú špeciálne vyškolení na manipuláciu s danými typmi zásielok, takže si môžete byť istí, že pri doručovaní tovaru nedôjde k poškodeniu zásielky v dôsledku neodborného prístupu.  

Pozor, akcia!

Kto by nemiloval sladučké poľské krovky? Ak si objednáte do konca júna prepravu tovaru spoločnosťou DB Schenker, získate balíček kroviek ako darček. Stačí vyplniť objednávkový formulár na prepravu tovaru do/z Poľska a poslať ho firme do 15:30 hod. pred požadovaným dňom vyzdvihnutia zásielky. Balíček sladkých cukríkov bude zaslaný objednávateľovi prepravy zbernou službou na zadanú adresu.