Pohyb materiálu

Kompletnú rekonštrukciu skladu už máte za sebou, avšak zistili ste, že nie všetko je podľa vašich predstáv? Nové skladové poličky nezvládajú nápor tovaru. Čo teraz robiť? Vymeniť ich za iné? Môžete popremýšľať nad opätovnou výmenou. My vám poradíme, ako si najlepšie poradiť s prepravou extrémne ťažkého materiálu a ako si uskladniť ten ľahší.

Pri ľahších materiáloch stačí, ak si zaobstaráte do vášho skladu nové skladové regály. Budete mať prehľad a nebudete musieť hľadať jeden konkrétny materiál alebo výrobok po celom sklade. Avšak je potrebné mať aj systém, ktorý už vyrobený materiál prenesie do skladu bez toho, aby museli zasahovať nákladné autá. Poďme si však bližšie špecifikovať tento systém.

Ľahká manipulácia na sklade

Pre ľahšiu manipuláciu by bola potrebná reorganizácia vášho skladu. Materiál sa vám nepretržitou výrobou hromadí a vy stále špekulujete, kam ho všade dáte a hlavne ako ho dopravíte do skladu? Bolo by potrebné mať taký systém, ktorý bude sám pracovať a uskladňovať materiál. Chcelo by to nejaký posuvný mechanický systém, ktorý materiál dostane na vami určené miesto. Je to predsa ťažký materiál, v rukách by ste ho neodniesli.

Pri posuvnom mechanickom systéme je potrebné si dať pozor na ložiská. Ako pracujú a na čo slúžia?

Neznáme slovo?

Počuli ste niekedy o ložiskách a o tom ako fungujú? Ak ste absolvovali kurz v autoškole, určite ste o tom počuli. Ložiská sa nachádzajú napríklad na kolesách. Na akom princípe fungujú? Ložiská sú také súčiastky, ktoré znižujú trenie pri otáčavých a posuvných pohyboch. Vo vašom prípade potrebujete mať kvalitné ložiská pri posuvnom systéme. Ak chcete aby sa pás, na ktorom sa bude materiál posúvať otáčal a posúval, budete musieť mať kvalitné ložiská. A kde nájdete takúto kvalitu? Na stránke novotechno.sk máte široký sortiment ložísk. Stačí si len vybrať také, ktoré potrebujete.

Pri výrobe produktov používate hydraulické systémy. Na čo si dávať pozor, aby výroba prebehla bez problémov?

Tesnenie

Nepodceňujte hydrauliku. Ak váš systém zlyháva a stále neviete prečo, tak skúste bližšie nahliadnuť na tesnenie. Nemáte? Ako to je možné? Neváhajte a zaobstarajte si tesnenia od novotechno.sk. Bez tesnenia by tlakové médium nevydržalo a mohlo by spôsobiť hotovú spúšť. Tak pozor na to!