Offroad pneumatiky: Na čo si dávať pozor pri výbere

Offroad pneumatiky: Na čo si dávať pozor pri výbere

Nákup novej sady pneumatík môže byť náročnou úlohou, najmä ak to robíte prvýkrát. Do úvahy musíte brať množstvo parametrov pneumatík ako aj cenu, ktorá robí z nákupu dôležité rozhodnutie. Najhorším scenárom je totiž minutie ťažko zarobeným peňazí na pneumatiky, z ktorých budete neskôr sklamaní. Aby sa to nestalo, radi by sme vám v dnešnom článku pomohli s ich výberom.

Kľúčom k úspechu je v prípade pneumatík malý prieskum dostupných možností, v rámci ktorého sa pozeráme na tie správne parametre, na ktorých záleží. No ešte predtým, než sa pustíte do porovnávania, musíte si úprimne odpovedať na otázku, ako často naozaj plánujete byť so svojím terénnym autom v teréne. Pretože ak ho využívate na vozenie detí do školy a na nákupy, špeciálne offroad pneumatiky nepotrebujete.

Vyberáme offroad pneumatiky

Dobrým spôsobom, ako ísť na výber pneumatík je zvážiť, v akej najextrémnejšej situácii sa vaše offroad pneumatiky budú nachádzať. 

Ak viete, že počas roka strávite 90% v meste a najextrémnejšou situáciou bude jazda po blatistej poľnej ceste, vyberte si offroad pneumatiky do každého terénu. Ponúknu vám väčšiu priľnavosť na vozovke, nižšiu spotrebu paliva a nižší hluk pri jazde. Príkladom môžu byť tieto Hankook pneumatiky, ktoré majú navyše aj samočistiace schopnosti a zabudovanú ochranu proti aquaplaningu.

Na druhej strane ak viete, že vašim SUV jazdíte najmä terén, zatiaľ čo menšiu časť času trávite v meste, vyberte si terénne offroad pneumatiky. Dobrou voľbou by pre vás mohli byť napríklad BF Goodrich Mud Terrain pneumatiky, ktoré sú špeciálne vyrobené pre jazdu v najťažších terénoch. Okrem iného majú zvýšenú odolnosť proti prepichnutiu a zosilnenú konštrukciu s trojvrstvovým polyesterovým plášťom s výstužami.