Nech ste na motorke v maximálnom bezpečí!

Vlastníte motorku? V tom prípade sa už asi ani vy neviete dočkať momentu, keď ju budete môcť „vyvetrať“ a užiť si nezabudnuteľnú jazdu v príjemnom počasí, ktoré je už „za dverami“. Aby však bola vaša jazda bezpečná za každých okolností, musíte jazdiť opatrne, dodržiavať predpisy a zároveň brať ohľad na ostatných vodičov a účastníkov cestnej premávky. Radšej nenasadajte na motorku v nepriaznivom počasí, najmä počas sneženia či dažďu, kedy existuje vysoké riziko vzniku šmyku. Okrem toho by ste nemali zabudnúť ani na kvalitné oblečenie určené špeciálne pre motoristov, ktoré vás ochráni pred prípadným poranením a zároveň vám poskytne komfort pri jazde.

Motorkárske oblečenie – aké by malo byť?

Motorkárske oblečenie musí zvládnuť tri základné úlohy, a to:

  • Bezpečnosť, keďže oblečenie na moto je vybavené reflexnými prvkami, ale aj chráničmi na miestach všade, kde je to potrebné.
  • Pohodlie, pretože musí fungovať tak, aby sa motorista bez ohľadu na aktuálne počasie mohol čo možno najviac sústrediť na jazdu.
  • Funkčnosť, keďže moto oblečenie musí disponovať praktickými vreckami či zipsami, s ktorými môže motorista počas jazdy pohodlne manipulovať.

Samozrejme, oblečenie pre motoristov sa odlišuje nielen dizajnovým prevedením či funkčnosťou, ale aj cenou.  Kľúčové je kritérium použitia, pretože moto oblečenie je špecializované podobne ako aj jednotlivé typy motocyklov.

Správna obuv musí byť!

Nielen kvalitné oblečenie, prilba, rukavice, ale aj moto čižmy sú to, čo vás pri prípadnom páde ochráni pred asfaltom, zvodidlami, ba dokonca aj protiidúcimi autami. Základom je zvoliť správnu kombináciu oblečenia a ostatných doplnkov, ktoré sú tou najvhodnejšou ochranou vašich končatín, chrbtice a predovšetkým hlavy. Dokonca, vďaka moto čižmám sa vám bude motorka riadiť omnoho jednoduchšie, čo už rozhodne stojí za vyskúšanie, no nie? inSPORTline ako jeden z najznámejších predajcov športového vybavenia a pomôcok je tou pravou voľbou pre všetkých motoristov, ktorí chcú mať všetko pod kontrolou a nič nepodceniť.