Lízing alebo hotovosť

Bolo to už dávnejšie kupovala som auto a zvažovala som či ho kúpim za hotovosť a teda vtedy krvopotne našetrené peniaze alebo to spravím trošku šikovnejšie.

Výber auta

Toto obdobie výberu auta bavilo. Chodila som po rôznych autosalónoch vyberať si auto, ktoré by splnilo požadované účely a sadlo mi akurát do ruky aj pod zadok. Prešla som asi 5-6 značiek a nakoniec som zaparkovala pred jedným nemenovaným salónom.

V tejto značke auta som sa vozila už niekoľko rokov. Nebolo teda žiadnym prekvapením, že keď som sadla práve do rovnakého označenia akurát menšej verzie (jazdila som s kombíkom) dokonale mi sadlo. Chytila som do rúk volant a oprela sa do sedačky a povedala: „Toto je moje nové auto.“ Zo zadu sa vykukol predajca, ktorý bol taký zlatý a sadol si dozadu lebo som bola s priateľom a nechal ho sedieť vedľa mňa. Opýtal sa: „V čom jazdíte teraz?“ Ukázala som rukou o pár parkovacích miest ďalej: „Tam to biele.“ „Ach áno už rozumiem tej vašej emócii.“ – prehlásil predajca.

Skúšobná jazda

Vyrazili sme na skúšobnú jazdu po dlllllhej kľukatej ceste popri hrádzi. Trochu som sa povozila a môj drahý zahlásil:“Ale nebudeš to robiť.“ Ja na to: „Budem to robiť.“ – „nie nerob to prosím.“ – „Ale ja musím, chcem to otestovať.“ Chvíľu sme sa slovne naťahovali a predajca vykukol k nám dopredu ako oslík z rozprávky Shrek. „Čo nemáte robiť.“ – „Ále sobí test.“ – „Tak to musíte spraviť, veď ho otestujte.“ – mal na mysli auto. Jasné, že som do toho išla. Bolo to super. Auto sedelo perfektne na ceste.

Vrátili sme sa na predajňu a už sme len riešili akú chcem farbu a iné detaily. Medzi tým aj tie podstatné ako to zaplatím. „Hotovosťou“ – vyletelo z drahého. Mne sa to nie veľmi pozdávalo a tak som navrhla nech mi prepočítajú aj lízing, ktorý by sa mi pozdával viac. Lebo našetrené peniaze som plánovala investovať inam.

Operatívny lízing to nakoniec vyhral. Nakoľko to bolo rýchlo papierovo vybavené a nemala som s tým žiadne starosti navyše. Keby som to vtedy však vedela mohlo to byť ešte jednoduchšie lebo som neskôr našla stránku, ktorá patrí spoločnosti Hertzlease a tam to je online. Stačí vyplniť formulár pre podanie online kalkulácie operatívneho lízingu. Pracovníci to v čo najkratšom čase spracujú pre tebou vybraný automobil. A je to.

Autorské právo: nobilior / 123RF Reklamní fotografie