Ktorú značku áut si kúpiť a prečo u autorizovaného predajcu?

Zamestnáva aj vás v posledných dňoch otázka kúpy nového auta? Dáte prednosť ojazdenému alebo radšej celkom novému autu? Každý variant má svoje výhody a tiež aj nevýhody. Ak máte vyriešenú otázku, koľko finančných prostriedkov môžete vynaložiť na kúpu svojho nového auta, ďalšia sa môže vynoriť pri výbere konkrétnej značky a aj pri výbere predajcu. Dnešný trh ponúka množstvo značiek nových aj ojazdených áut a predajcovia áut sa predbiehajú medzi sebou. Poradíme vám, na ktorú konkrétnu značku áut sa oplatí vsadiť a prečo má najviac výhod kúpa auta u autorizovaného predajcu.

Ktorú značku uprednostniť?

Veľmi ťažká otázka a ešte ťažšia odpoveď. Nie je značka auta ako značka. Ktorej dáte prednosť Vy, čo uprednostníte? Budete sa orientovať na základe výbavy, referencií, vášho vkusu, spoľahlivosti alebo podľa toho, koľko ľudí vlastní danú značku či model na Slovensku či mimo našej krajiny? Kritérií, podľa ktorých sa pri výbere nového auta dá orientovať, je viac než dosť. My sme vyberali podľa kritéria obľúbenosti danej značky áut, množstva predaných áut a celkovej spokojnosti ľudí.

Značka, ktorá láme rekordy na Slovensku

Značka áut ŠKODA u nás na Slovensku potvrdzuje pozíciu lídra slovenského automobilového trhu (najúspešnejšia značka za posledné roky na Slovensku, čo dokazuje viac ako 18- percentný  podiel na trhu za júl uplynulého roka). Preto práve táto značka môže predstavovať jednu z možností najlepšej kúpy nového vozidla. Záujem Slovákov o túto značku je obrovský, na čo reaguje aj dnešná ponuka áut tejto značky – je čoraz pestrejšia, takže si isto vyberie každý záujemca. Zo samotných modelov tejto značky možno spomenúť niektoré najobľúbenejšie modely, napríklad Škodu Fabia, Škodu Fabia Combi, Škodu Rapid, Škodu Rapid Spaceback, Škodu Octavia, Škodu Octavia Combi, Škodu Superb, Škodu Superb Combi a tiež aj dlho očakávaný model SUV ŠKODA Kodiaq.

Na čo pamätať pri kúpe “jazdenky”?

Predaj ojazdených áut u nás rastie. Niet sa čo čudovať, nie všetci máme dostatok finančných prostriedkov na kúpu úplne nového vozidla. Avšak rastie aj počet tých, čo nové auto odmietajú aj z iných dôvodov ako len z nedostatku potrebného množstva financií na kúpu nového auta (napríklad obavy a  strach o nové vozidlo pred krádežou zlodejmi, poškodením z dôvodu vandalizmu, havárie a podobne).

Pokiaľ premýšľate aj vy nad kúpou ojazdeného vozidla, aj v takomto prípade je z čoho vyberať. V tomto prípade je však dôležité byť v strehu a pozore, nakoľko o tento typ áut je najväčší záujem z pohľadu záujemcov. Pri kúpe ojazdeného auta, či už značky ŠKODA alebo akejkoľvek inej automobilovej značky platí, že je dôležité dbať na to, aby ste po kúpe dodržiavali pravidelné servisné prehliadky a kupovali auto u overeného predajcu áut (len vtedy budete mať istotu, že dostanete kvalitné a preverené vozidlo). Vedieť pravdu o celej minulosti ojazdeného auta, je základom spokojnosti aj do ďalších rokov pri užívaní svojho auta.  Myslite na to, že auto kupujete nie na niekoľko dní vo svojom živote, ale na viac rokov. Spôsobovať si zbytočné problémy tým, že kúpite nekvalitné a pochybné vozidlo, nie je najšťastnejším riešením. Nehovoriac o tom, že ak budete chcieť takéto vozidlo neskôr predať, budete mať veľké problémy s jeho ďalším predajom.

Kúpa auta v autorizovanej predajni má mnoho výhod

Autorizovaný predajca áut, to je garancia, že kúpite kvalitné a overené auto každej značky, nové či ojazdené auto, bez akýchkoľvek pochybností a problémov. Navyše získate tak možnosť svoje auto servisovať v autorizovanom  servise (záručný aj pozáručný). Vybrať nové auto je možno zo širokej  skladovej ponuky každý deň. Je možné medzi nimi nájsť množstvo uznávaných svetových značiek, modelov, od najobľúbenejšej značky ŠKODA až po rovnako obľúbené značky ako Volkswagen, BMW, Kia, Audi, SEAT a ďalšie. Výnimkou nie sú ani úžitkové automobily a tiež aj automobily pre ZŤP.

Pokiaľ teda nepodceníte samotný výber značky svojho auta, ako aj samotnú kúpu, dokonale sa na ňu pripravíte a nakoniec sa aj správne rozhodnete pri výbere predajcu, budete mať skutočnú a dlhoročnú radosť z kúpy svojho nového “štvorkolesového tátoša”. Je dobré, že aj dnes sa stále dá spoľahnúť na predajcov áut, ktorí vás nikdy nesklamú. Dokazujú to tým, že fungujú už niekoľko rokov na trhu a stále majú čo ponúknuť svojim súčasným a novým klientom.