INOVÁCIA V PODANÍ PNEUMATÍK BRIDGESTONE

INOVÁCIA V PODANÍ PNEUMATÍK BRIDGESTONE

Odhalíme vám, aké pokrokové novinky predstavila skúsená spoločnosť na nedávnom veľtrhu a aké výhody môžu podobné inovácie priniesť šoférom.

Pokrokové pneumatiky najnovšej generácie

Veľkolepý veľtrh spotrebnej elektroniky CES (Consumer Electronics Show) je každý rok priestorom pre prezentáciu moderných a pokrokových technológií. Inak tomu nebolo ani v rámci aktuálneho ročníka, ktorý sa uskutočnil od 7. do 10. januára 2020 v americkom meste Las Vegas. Jedným z vystavovateľov najnovšej edície veľtrhu bola spoločnosť Bridgestone špecializujúca sa na výrobu pneumatík. Medzi najlepšie zimné pneumatiky z kolekcie tejto uznávanej značky patria modely zo série Bridgestone Blizzak DM-V2 s inovatívnym dezénom a zlúčeninou budúcej generácie, vďaka ktorej bude pre vás šoférovanie aj v prípade zasneženého či zľadovateného povrchu bezpečnejšie a pod väčšou kontrolou.

Jednou z noviniek, ktoré firma Bridgestone v rámci veľtrhu predstavila svetu je preventívna technológia inteligentnej pneumatiky. Prostredníctvom citlivých senzorov aplikovaných v detailných simuláciách sa dá s touto technológiou zistiť, k čomu presne dochádza v pneumatike pri šoférovaní na rôznych typoch vozoviek, vďaka čomu je možné vyvinúť pneumatiky čo najlepšie zodpovedajúce potrebám reálnych situácií. Ako nám potvrdzuje pravidelne realizovaný test zimných pneumatík, správanie pneumatiky za zhoršených podmienok, akými sú dážď, sneh alebo ľad je nemenej dôležitým faktorom než jej palivová efektivita, opotrebovanosť alebo úroveň hluku.

Prekvapujúce riešenia bežných problémov

Pod značkou Bridgestone boli na veľtrhu spotrebnej elektroniky prezentované taktiež takzvané bezvzduchové pneumatiky, pri ktorých sa netreba obávať vzniku defektu a vaša jazda tak môže byť nielen bezpečnejšia, ale aj pohodlnejšia. Základom komfortného šoférovania je samozrejme mať pneumatiky, ktoré sú čo najvhodnejšie vzhľadom na druh vášho vozidla. Je preto dôležité poznať označenie pneumatík, ktorých parametre sú vyznačené tak na bočnici pneumatiky, ako aj v technickom preukaze vášho automobilu. Patrí k nim predovšetkým šírka, profilové číslo a vnútorný priemer pneumatiky, index nosnosti a index rýchlosti.