Havarijné poistenie

V dnešnej dobe sú autá každodennou súčasťou života.  Takmer každá rodina vlastní minimálne jedno auto. Aj napriek faktu, že v dnešnej dobe sú autá oveľa bezpečnejšie a vybavené väčším množstvom bezpečnostných prvkov, ako tomu bolo v minulosti, nehodovosť na cestách je stále vysoká. Okrem povinnej zmluvnej poistky je preto vhodným riešením mať zabezpečené aj havarijné poistenie.

Prečo uzatvoriť havarijné poistenie?

Samozrejme, že nikto netúži po tom stať sa účastníkom dopravnej nehody. No skutočnosť je taká, že havarovať môže každý. Či už ste skúsený vodič alebo začiatočník, cesty predstavujú riziko, ktoré môže spôsobiť nepríjemné komplikácie. Preto je potrebné, aby nedochádzalo k podceňovaniu situácie a zabezpečiť si aj havarijné poistenie. Havarijné poistenie uzatvárate dobrovoľne, no zabezpečuje vám, že opravu vášho auta v prípade nehody nebudete musieť financovať z vlastných prostriedkov. Havarijná poistka od poisťovne Onlia ponúka možnosť vyskladať si poistenie na základe vašich vlastných potrieb a jej krytie je do plnej výšky hodnoty vozidla.

Čo havarijné poistenie zahŕňa?

Ak sa rozhodnete uzatvoriť si havarijné poistenie, zabezpečíte tak ochranu vášho auta pred zrážkou s iným vozidlom, poškodením skla alebo karosérie odleteným kamienkom, stretom so zverou, poškodením vozidla výtlkmi na cestách, úmyselným poškodením vášho auta vandalom, požiarom a výbuchom a pred poškodením káblov, hadíc a izolácie hlodavcami. Maximálna výška poistného krytia je totožná s hodnotou auta, ktorú má v čase poistnej udalosti. Havarijné poistenie je platné v celej Európe a je možné uzatvoriť ho samostatne alebo spolu s inými poisteniami. Havarijné poistenie je platné v celej Európe a je možné uzatvoriť ho samostatne alebo spolu s inými poisteniami.

Poistite sa online

Poisťovňa Onlia ponúka možnosť poistenia si vozidla aj online, bez zbytočných návštev pobočky. Online poistenie na Onlia.sk je rýchle a jednoduché, uzatvorenie zmluvy zaberie len pár minút, kedy postačí len niekoľko klikov a auto je poistené. Poistenie je možné uzatvoriť na tak dlho, na ako potrebujete. Je bez viazanosti a platiť ho môžete aj mesačne. Pri poistení v poisťovni Onlia neplatí žiadna výpovedná lehota ani termíny na doručenie výpovede. V prípade nespokojnosti je zmluvu možné kedykoľvek ukončiť, a to do 24 hodín. O jej ukončenie je možné požiadať kedykoľvek online v klientskej zóne Moja Onlia. Stačí len vybrať dátum, ku ktorému má byť poistenie ukončené a vaša zmluva bude bez zbytočných komplikácií ukončená a zostávajúce poistné vrátené.