Čo je pri výbere auta najdôležitejšie?

Pri rozhodovaní o kúpe nového auta sa dve tretiny záujemcov rozhodujú najmä podľa spotreby paliva a väčšina ľudí prihliada i na životnosť či bezpečnostné inovácie. Naopak, použitie alternatívnych palív alebo zabudovaného pripojenia k internetu sú skôr na okraji záujmu.  Výrobcovia sa však stále viac a viac orientujú na klasické problémy ako je rast rozvíjajúcich sa trhov, optimalizácia spaľovacích motorov alebo racionalizácia produkcie. Väčšina vodičov však nedoceňuje dôležitosť technológií pripojených na internet alebo automatické riadenie, aj keď sú si vedomí toho, že tieto trendy priťahujú najviac pozornosť zo strany priemyslu a médií.

Zmenšovanie spaľovacích motorov

Investičnou prioritou do pohonných jednotiek v budúcich rokoch by malo byť zmenšovanie klasických spaľovacích motorov. Zároveň sa očakáva rýchlejší rast predaju malých, stredných a základných vozidiel. Na druhej strane sú väčšie vozidlá, či dokonca limuzíny, spájané s poklesom predaju. Väčšina odborníkov sa zhodla na tom, že svoj podiel na globálnom trhu najviac ovládne skupina Hyundai a pravdepodobne ostane piatym najväčším svetovým výrobcom. Okrem toho sa do popredia dostala aj spoločnosť Volkswagen.

Bezpečnosť, značka, spotreba paliva …

Pýtate sa, aké auto by bolo pre vás do budúcnosti najlepšie? Ako už bolo spomenuté, väčšina ľudí kladie dôraz na spotrebu paliva, ale i bezpečnosť. Ak plánujete kúpu nového auta, majte na pamäti, že jeho cena s kúpou klesne až o 20%. Čím viac času budete v aute tráviť, tým väčšie nároky klaďte na výbavu vozidla. Najmä počas horúcich letných dní je vhodná klimatizácia, ale dajte si záležať i na počte airbagoch. Posledným kritériom je aj značka auta, pričom si treba zistiť ceny náhradných dielov, ktoré môžu byť pri niektorých značkách vysoké.

Igor Mojzes / Dollar Photo Club