BMW predstavuje kľúč budúcnosti

Automobilové príslušenstvo nám ešte ani zďaleka nepovedalo posledné slovo. Je čoraz viac na vzostupe a BMW je toho jasným dôkazom. Značka totiž prichádza na trh s veľkou novinkou, ktorou je dotykový kľúč. Ten svojmu majiteľovi umožní okrem odomykania a zamykania vozidla omnoho viac.

Aké funkcie nám poskytuje?

Technicky prepracovaný kľúč vyrobený z hliníka a trojrozmerného povrchu skla (s 2,2 palcovým displejom) poteší nejedného automobilového nadšenca. Má obdĺžnikový tvar, čiernu farbu a niekoľko tlačidiel. Okrem základných funkcií, ako je napríklad odomknutie vozidla alebo otvorenie kufra, umožňuje zobraziť stav vozidla na LCD displeji alebo informácie o počasí, nech ste kdekoľvek. Displej taktiež poskytuje prehľad o množstve paliva, ale i o tom, koľko energie sa nachádza v batériách. Vďaka nemu si zafixujete servisný dátum a ubezpečíte sa, či sú dvere a okná auta skutočne zamknuté. Tieto informácie môžu byť aktualizované v prípade, že sa vozidlo nachádza v rádiovom dosahu kľúča. Krištáľovo čistý displej sa dá prirovnať k dnešným smartfónom. Kľúč sa môže nabíjať vo vnútri vozidla v špeciálnom nabíjacom zásobníku alebo pomocou USB portu.bmw2

 

Kedy bude kľúč k dispozícii?

Túto novinku zaregistrujeme na reálnom trhu už v jeseni 2015, a to ako voliteľnú výbavu pre BMW i8, no neskôr možno aj pre iné modely.

Ďalšia novinka – Samsung tablet

Horúca novinka v podobe kľúča nie je všetko, čo BMW ponúka. Tento líder predstavuje tiež systém, ktorý bol dokonale prispôsobený požiadavkám cestujúcich. Umožňuje im používať tabletový počítač Samsung, ktorý využíva WiFi pripojenie. Tablet sa nabíja prostredníctvom špeciálneho adaptéra, ktorý sa nachádza v zadnej časti automobilu. Cestujúci môžu počas jazdy pozerať film, hrať sa rôzne hry alebo počúvať rádio. Pomocou tabletu smú tiež nastaviť svoje sedadlo, klimatizáciu alebo zapnúť navigáciu.

Okrem týchto funkcií umožňuje tablet prehliadanie internetu aj za predpokladu, že bude pripojený len k mobilnej sieti. 3D senzor je schopný rozpoznať rôzne pohyby prstov, vytvoriť otlačky a umožňuje prijať hovor. Samsung tablet by mal byť v blízkej budúcnosti súčasťou všetkých automobilov značky BMW.

Ako vidieť, konkurenčný boj jednotlivých automobilových korporácií je veľmi silný. Kto chce zostať na trhu, musí zaujať. V konečnom dôsledku sa to premietne do vyššieho komfortu a spokojnosti klientov. Stačí nám teda iba pozorovať, čo zase ktorá značka pripravila a ukázať si prstom.

Zdroje: gizmodo.com.au, bmwblog.com, pocket-lint.com, topspeed.com

Foto: caranddriver.com, bmwblog.com