Ako vybrať správny autoservis?

Hľadáte servis, do ktorého by ste so svojím autom radi jazdili? Aj keď nie je prioritou vodičov sa práve do servisu vracať, napriek tomu je dobré mať miesto, kde sa nemusíte báť zveriť svojho plechového miláčika a kde viete, že sa vám o neho dobre postarajú.

Ako ale poznať, ktorý servis bude ten pravý? Je to otázka peňazí alebo priestorov? Vôbec nie. Aj malá autodielňa s jedným zapáleným mechanikom je lepšia ako veľký autoservis, zato s unudeným a nekompetentným personálom.

Na čo sa teda zamerať pri výbere autoservisu?

Stavte na referencie. Ak máte vo svojom okolí niekoho, kto už využíva služby vybraného autoservisu, skúste sa ho opýtať, ako je spokojný. Osobné odporúčanie je najlepšia forma reklamy, je totiž zadarmo.

Sledujte, ako to v servise vyzerá. Ak je všade neporiadok, po zemi sa váľajú staré autodiely a mechanik si v špinavých montérkach, do ktorých si pred chvíľou utrel ruky od oleja, sadá do auta, bez toho, aby použil kryciu fóliu na sedadlá, nebudú tu mať zrejme príliš kladný vzťah k čistote. Čisto totiž musí byť aj v autoservise.

Pozrite sa na vybavenie servisu. V správnej autodielni má každý kus náradia svoje miesto, nič sa zbytočne nikde neváľa, ak s tým práve niekto nepracuje. Všetky prístroje sú funkčné a neslúžia iba na odkladanie špinavých handier, prázdnych nádob a použitých dielov.

Personál je ústretový a fundovaný. Vzhľadom na rýchly rozvoj automobilového priemyslu zajtra nemusí platiť to, čo platilo včera. Chytrý zamestnávateľ ale investuje do vzdelania svojich zamestnancov, a tak by všetci mechanici mali byť preškolení a mali by byť odborníkmi v svojej oblasti.

Ponuka služieb je komplexná. Ak je k dispozícii okrem autoservisu aj pneuservis, ušetrí vám to veľa času a starostí. A ak môžete niektoré spotrebné veci na mieste aj kúpiť, je to skoro ako výhra v lotérii. Trmácať sa pre každú kvapalinu do ostrekovačov, náhradnú náplň do autolekárničky či voňavý stromeček bohviekam, prestane človeka rýchlo baviť.

Pozrite sa, aké služby v rámci autoservisu ponúkame a príďte sa presvedčiť o kvalite našich služieb. Okrem vybaveného autoservisu máme aj pneuservis, kde sa môžete objednať online na presný čas. Nesmieme zabudnúť ani na e-shop s pneumatikami, diskami a príslušenstvom. Naše pobočky sú v Opave a v Bratislave, takže ak bývate v blízkosti, radi vás v našich prevádzkarniach privítame.

 

Zdroj foto: az-pneu.cz