Ako vhodne uložiť pneumatiky na ďalšiu sezónu?

Ak ste sa aj vy rozhodli odložiť letné pneumatiky do garáže, mali by ste vedieť niekoľko zásadných pravidiel, vďaka ktorým sa nezničia a vydržia vám aj ďalšiu sezónu. Základom je pneumatiky dôkladne vyčistiť od špiny, skontrolovať ich tlak a umiestniť do špeciálnych vakov, v ktorých budú chránené počas celej zimnej sezóny. Ako na to?

Pneumatiky musia byť čisté

Znečisťujúce látky a špina na cestách môžu počas skladovania poškodiť povrch vašich kolies. Predtým, ako ich odložíte, vyčistite najlacnejšie pneumatiky jemným čistiacim prostriedkom. Opláchnite ich a uistite sa, že sú úplne suché skôr, ako ich odložíte na sezónu. Pneumatiky sú vyrobené z prírodných a syntetických kaučukov, pričom počas skladovania môžu stratiť svoje pôvodné vlastnosti. Pred ich odložením vyčistite pneumatiky tekutým alebo penovým čistiacim prostriedkom na pneumatiky a utrite všetky nečistoty.

Pozor na správny tlak pneumatík

Skontrolujte tlak vzduchu v pneumatikách ak chcete, aby boli správne nahustené. Pri nadmerne nahustených pneumatikách umiestnených na tvrdom povrchu sa môžu pri návrate na cestu poškodiť, prípadne skomplikovať jazdu.

Použite špeciálny vak na skladovanie

Akonáhle sú vaše pneumatiky Continental správne nahustené, vyčistené a vizuálne skontrolované, na každú z nich nasaďte špeciálny vak na skladovanie s odolnosťou a uzavrite ho. Tento vak zabráni vniknutiu prachu a špiny na kolesá a poskytuje určitú ochranu pred náhodnými nárazmi.

Postarajte sa o pneumatiky najlepšie, ako viete

Sezónne, teda letné a zimné pneumatiky sú skvelým spôsobom, ako sa pripraviť na meniace sa podmienky na ceste alebo pripraviť vozidlo na jazdu po mokrej i suchej vozovke. Postarajte sa o každú sadu pneumatík a kolesá, ktoré vlastníte a predĺžte ich životnosť najlepšie, ako viete. Všímajte si ich predovšetkým z vizuálneho hľadiska, no nezabudnite ani na odbornú kontrolu, s čím vám pomôže mechanik.