AKO SA S ONLINE PÔŽIČKOU NEZADĹŽIŤ

Pokiaľ sa budete držať našich užitočných rád a postupovať podľa niekoľkých základných krokov, nemusíte sa obávať, že sa uzatvorením online pôžičky dostanete do nekončiaceho kruhu dlhov, z ktorého zdanlivo niet návratu.

Čo je potrebné pri online pôžičke zvážiť

Na začiatok sa zamyslite nad tým, za akým účelom máte o pôžičku záujem a pre aké ciele sa chystáte požičaný peňažný obnos použiť. Mať viac peňazí navyše môže u niektorých ľudí viesť ku sklonu míňať viac, než si môžu dovoliť. Pôžička sa spája s úrokmi a pravidelnými mesačnými splátkami a čím vyššia bude suma pôžičky, o ktorú požiadate, tým vyššie budú úroky, ktoré za ňu budete musieť v budúcnosti uhradiť. Preto odporúčame použiť peniaze získané pôžičkou prednostne na úhradu súrnych a nevyhnutných výdavkov, či už máme na mysli oblasť zdravia, osobného vozidla alebo elektronických spotrebičov v domácnosti.

Nemôžete sa spoliehať nato, že ak uzatvoríte pôžičku, ktorú nebudete schopný splácať, jednoducho ju začnete hradiť z ďalšej pôžičky u inej finančnej inštitúcie. Bankové aj nebankové subjekty skúmajú finančnú históriu žiadateľov a tak veľmi rýchlo zistia, ak už máte vedenú pôžičku u konkurencie. Je preto nízka pravdepodobnosť, že ďalšia pôžička vám bude zvolenou inštitúciou schválená. Národná banka Slovenska sa navyše snaží predchádzať prílišnému zadlžovaniu obyvateľov a tak je v zákone daná maximálna výška sumy úverov, ktoré má klient v tom istom čase k dispozícii.

Čo robiť v prípade neschopnosti splácania pôžičky

Pokiaľ ste sa už dostali do situácie, kedy nemôžete hradiť mesačnú splátku, s ktorou sa spája vaša online pôžička, je najvhodnejšie osloviť priamo finančnú inštitúciu, ktorá vám pôžičku poskytla. S jej reprezentantom sa môžete následne dohodnúť na predĺženej dobe splácania a tým pádom platiť nižšie mesačné splátky, hoci po dlhší čas.

Ak splátky nebudete platiť vôbec, hrozí vám zapísanie do registru dlžníkov a v budúcnosti sa môže pre vás stať oveľa náročnejšie získať výhodnú pôžičku. Aby ste podobnému stavu predišli, pôžička online, o ktorú požiadate, sa môže zakladať na konzultácii s profesionálnym finančným serverom, ktorý predstavuje instacash.sk, špecialista v oblasti pôžičiek online nielen na slovenskom trhu.