5 spôsobov, ako využiť štvorkolku aj v zime

5 spôsobov, ako využiť štvorkolku aj v zime

Štvorkolka je vozidlo, ktoré je vidieť na cestách hlavne v lete. Chystáte sa štvorkolku zazimovať? Uvažujte o tom, že by ste jej tento rok dali priestor aj v zime. Štvorkolka vám dokáže, že je celoročným strojom, ktorý sa dá počas najchladnejších mesiacov využiť rôznymi spôsobmi.

1. Cesta na poľovačku

Štvorkolka je vďaka svojej svižnej jazde ako stvorená na jazdu po lese. Nadšenci poľovníctva vedia, že dostať sa k zveri cez hustý les je niekedy prakticky nemožné. Avšak štvorkolka dokáže aj nemožné, a to dokonca v nedostupnom teréne. Preto je tento stroj ideálnym vozidlom pre poľovníkov. Predovšetkým nákladné štvorkolky s korbou sú pre poľovníkov veľkou pomocou. Odviesť náklad a následne úlovok z lesa nie je pre utevečko žiadny problém.

2. Zvážanie stromčekov z lesa

Pre majiteľom lesov alebo lesníkov sa štvorkolky stali priam neoceniteľnou pomôckou pri zvážaní dreva. K navijaku štvorkolky môžete pripevniť popadané drevo a sprístupniť týmto spôsobom všetky lesné cesty. Vo vianočnom období s pomocou štvorkolky odveziete stromčeky k predajcom vianočných dekorácií. Alebo si navozíte z lesa drevo na kúrenie.

3. Odhŕňanie snehu

Hodiny odhŕňania snehu s lopatou sú minulosťou. Na rad prichádza štvorkolka s pripojenou radlicou. Štvorkolky nahrádzajú traktory na miestach, kde je nutné sa dostať do menších priestorov. Sú ideálne na odhŕňanie chodníkov okolo rodinných domov, chodníkov v parku alebo parkovísk v okolí stavieb.

4. Posýpanie chodníkov

K štvorkolke existujú rôzne druhy náradia. Ide o náradie podobné tomu, ktoré sa pripája k traktorom. Toto náradie je len mierne upravené, aby bolo kompatibilné so štvorkolkou. V zime sa okrem odhŕňania snehu dajú so štvorkolkou posýpať zľadovatené úseky ciest a chodníkov. Sypače a rozmetadlá je možné k štvorkolke pripevniť pomocou jedinej západky. Upevňujú sa k prednému alebo zadnému nosiču. Elektrický sypač využijete dokonca aj v lete na siatie trávnika alebo hnojenie ornej pôdy.

5. Zábava lepšia ako na snežnom skútri

Zabudnúť nesmieme ani na zábavu. Štvorkolky nie sú trojkolky či motorky, ale v istom teréne ich nie je možné nahradiť. Napríklad v už spomínanom lese. Po napadaní prvého snehu odložte kolesá do garáže a nahraďte ich snežnými pásmi. Pri skokoch cez kopce si užijete viac zábavy ako na snežnom skútri.