Škola šmyku vám pomôže predvídať na cestách

Skúseností nie je za volantom nikdy dosť by sa dalo na začiatok  povedať. Nejde o nič zložité nebodaj dokonca nebezpečné, naopak ide v širšom slova zmysle o kurz bezpečnej jazdy. Pozostáva z teoretickej a praktickej časti.

Teória je síce na prvý pohľad nudná, ale toto jednoducho nie sú hodiny stredoškolské fyziky. Naopak, nadobudnuté vedomosti, ktoré sa môžu celkom hodiť. Dozviete sa totiž nielen, ako sa správať v prípade nehody, ale aj ako nebezpečnú situáciu predvídať – a keď už nie, ako sa jej plne vyhnúť alebo aspoň výrazne zmierniť jej následky. Bezpečná jazda, kontrola vozidla, ideálne držanie volantu, predpisová poloha sedu vodiča. A to sú len maličkosti v hodinke až dvoch toho na vás v improvizovaných školských laviciach čaká ešte o niečo viac. Škola driftu je predsa zábava, že?

V praxi sa naučíte zvládať ťažké momenty so skutočnou bravúrou

Nebojte sa ani praktickej časti školy šmyku, pretože práve vďaka nej sa naučíte previesť svoje nové poznatky do reálu. Nechcená situácia, ktorá môže nastať aj počas letného dažďa alebo zimného mrholenie, si jednoducho nevyberá a mohla by vás nepríjemne prekvapiť skoro kedykoľvek. Správne brzdenie s vašim, zvládanie nečakaných prekážok, jazda v rôznorodom teréne a dohľad odborných inštruktorov, to všetko v jednom balíku – neodoláte a dôjdete otestovať váš Opel Grandland, či zvláda situácie?

Škola šmyku je dnes už bežnou súčasťou a práve autoškolou ešte nič nekončí! Podobne ako je potrebné v mnohých odboroch aj takzvané “celoživotné vzdelávanie”, za volantom to rovnako platí tiež. Trošku adrenalínu nikdy neuškodí s Opel Insignia, berte to ako test svojich reálnych schopností a overte si, či nemáte predsa len nejaké rezervy. Iste, každý ich má, ale na cvičisku to bude lepšie, než priamo v ostrej prevádzke, kde môžete byť ešte oveľa nervóznejší…