Pripravte sa na zasnežené cesty s predstihom!

Áno, leto ešte len začalo, no o pár mesiacov začnete riešiť aj vy dilemu týkajúcu sa výberu zimných pneumatík, ktoré by mali byť nielen kvalitné, ale predovšetkým spoľahlivé a komfortné! Veď kedy inokedy by sme mali dbať na zvýšenú bezpečnosť jazdy, keď nie práve počas zimného obdobia, kedy nás dokáže počasie nejeden krát nemilo prekvapiť? Uvedomte si, že výber pneumatík by ste nemali brať ani vy na ľahkú váhu, a to už len kvôli tomu, že práve tie zimné sú vyrábané zo zmesi, ktorá pri nízkych teplotách nemrzne.

Pneumatiky vyberajte podľa štýlu vašej jazdy

Jedna z najčastejších chýb mnohých vodičov je, že si pred kúpou zimných pneu nezistia zodpovedajúce rozmery a technické parametre, veď každé vozidlo to má inak! Je v podstate jedno, či ste sa rozhodli pre zimné alebo celoročné pneumatiky, pri výbere sa rozhodujeme na základe výkonu motoru, štýlu jazdy a prostredia jazdy. Ak jazdíte výhradne po meste a mestských komunikáciách, mali by ste vedieť, že pneumatiky sú vystavené akcelerácií, no okrem toho sú opotrebúvané častým brzdením. Práve z tohto dôvodu by mala byť povrchová kvalita pneumatík odolná voči akémukoľvek povrchu, na čo by ste sa mali jednoznačne zamerať. Ak však jazdíte na väčšie vzdialenosti, a to najmä cez diaľnice, tak i v tomto prípade je nutné, aby zimné pneumatiky zvládli akýkoľvek typ terénu, pričom plechové disky vymeňte jednoznačne za elektróny, ktoré sú zárukou kratšej brzdnej dráhy i výraznej úspory paliva!

Aj cena je dôležitá!

Áno, koniec koncov i cena má rozhodujúci vplyv na naše konečné rozhodnutie. Pokiaľ si zakladáte na prvotriednej kvalite, bezpečnosti a dlhej životnosti, nebojte sa do pneumatík investovať. Pneumatiky Matador sú ideálnym riešením pre všetkých tých, ktorí hľadajú ideálny pomer cena/výkon, no taktiež im záleží na jazdnom komforte, nízkej spotrebe a vynikajúcej trakcií v zasneženom teréne.